Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00167 007647 20264509 na godz. na dobę w sumie
Komentarze praktyczne. Prawo celne. Komentarz  - ebook/pdf
Komentarze praktyczne. Prawo celne. Komentarz - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 202
Wydawca: Wolters Kluwer Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-8014-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> podatkowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W komentarzu w sposób kompleksowy omówiono zagadnienia ustawy - Prawo celne, z jednoczesnym odwołaniem się do orzecznictwa sądów administracyjnych. Uwzględniono w szczególności wyroki wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego rozstrzygające zagadnienia prawa celnego, które budzą wątpliwości w praktyce stosowania prawa.

Dla praktyków istotny będzie zwłaszcza rozdział omawiający przypadki, których zaistnienie powoduje powstanie długu celnego. Zainteresuje ich także fragment dotyczący postępowania celnego jako naturalnej drogi prowadzącej do określenia przez organy celne prawidłowej wysokości zobowiązań celnych, do uiszczenia których obowiązany jest podmiot będący uczestnikiem wymiany międzynarodowej. Komentarz przeznaczony jest dla agentów celnych, doradców podatkowych oraz adwokatów i radców prawnych, którzy w ramach praktyki zawodowej udzielają pomocy prawnej podmiotom prowadzącym międzynarodową wymianę handlową.

Wiktor Poniewierka - aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie specjalizujący się w prawie podatkowym, postępowaniach celnych oraz postępowaniu egzekucyjnym w administracji; autor publikacji naukowych z zakresu prawa podatkowego i prawa celnego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Komentarze praktyczne. Prawo celne. Komentarz
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: