Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00451 007663 21001973 na godz. na dobę w sumie
Konflikt  - ebook/pdf
Konflikt - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 107
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63783-65-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka >> science-fiction
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Opowiadania science-fiction. Wraz z bohaterami krążymy wokół własnego Układu Słonecznego. Dziwne zdarzenia mają miejsce w jego obrębie. Znika statek, inni miewają omamy, widzą niespotykane dotychczas i trudne do wyjaśnienia zjawiska. Próby ich wyjaśnienia przez najtęższe umysły spełzają na niczym. Walka z nieznanym pochłania ofiary. Według autora Konfliktu wróg może przybierać postacie różne, znane nam z zupełnie innych ich właściwości. Coś, co wygląda jak wielka pomarańcza czy mgła otulająca sobą wszystkie napotkane osoby. Nikt nie jest w stanie oprzeć się jej niszczącej sile.

W skład proponowanego niniejszym zbioru wchodzi sześć opowiadań fantastyczno-naukowych wydanych po raz pierwszy w 1978 roku przez I. W. Nasza Księgarnia w ramach popularnej serii 'Stało się jutro'. Obecna wersja została poddana przez autora autokorekcji. W opowiadaniu Nowa Teoria Nieskończoności autor proponuje oryginalną alternatywę istoty kosmosu, według której my, Ziemianie, mielibyśmy stanowić jedynie jedno z licznych ogniw pomiędzy jego największymi i najmniejszymi elementami.

Akcje pozostałych pięciu opowiadań rozgrywają się w głębokim kosmosie. Dochodzi w nich do zetknięcia się przedstawicieli Ziemian z najrozmaitszymi formami Obcych, co jednak zazwyczaj nie dostarcza reprezentantom naszego gatunku nadmiernej satysfakcji.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Konflikt
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: