Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00515 007072 18467131 na godz. na dobę w sumie
Leksykon hackingu - książka
Leksykon hackingu - książka
Autor: Liczba stron: 192
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7361-283-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> hacking >> klasyka hakera
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poznaj zwyczaje i język subkultury hakerów

Hakerzy pojawili się, gdy tylko pierwsze komputery trafiły na uczelnie. W przeciwieństwie do rasowych informatyków, którzy właściwie nie potrzebowali komputerów do swoich teoretycznych rozważań, hakerzy starali się wykorzystać sprzęt praktycznie. Wkrótce stali się prawdziwymi czarodziejami, znającymi od podszewki zasady działania maszyn, na których pracowali. Niewielka część z nich zajęła się włamaniami do systemów, większość poświęciła się pożytecznym zajęciom, dzięki którym powstało wiele cennych i używanych do dziś programów, a nawet języków programowania.

Hakerzy tworzyli i tworzą rozproszoną społeczność, która wykształciła własne zwyczaje, a także swój własny, tajemniczy i trudny do zgłębienia dla profanów język. Jemu właśnie poświęcona jest ta książka. Dzięki niej poznasz slang, którym posługują się hakerzy. Wiele z ukutych przez nich terminów wyszła poza wąskie środowisko hakerskie i używana jest dzisiaj przez szerokie grono osób, często w nieco zmienionym znaczeniu. Dzięki tej książce poznasz, co znaczyły one oryginalnie i przeżyjesz pasjonującą podróż po świecie hakerów.

Setki skrótów i określeń, w których zawarta jest historia komputerów i internetu, czeka na Ciebie. Nie wiesz, co to jest 'płeć bajtowa'? Sięgnij po tę książkę, a wszystko stanie się łatwe.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Leksykon hackingu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: