Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00242 004223 15206710 na godz. na dobę w sumie
Litania do M...  - ebook/pdf
Litania do M... - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 41
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7859-507-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Barbara Zajączkowska z debiutanckim tomiku 'Litania do M.' pisze głównie o miłości - liryki i erotyki. W swojej twórczości wprowadza czytelnika w kontemplację samotności, oswajania się z takim stanem, często w sposób pełen optymizmu, a raczej wszystkich odcieni optymizmu - bo ten, podobnie jak miłość, niejedno ma imię...

Barbara Zajączkowska przedstawia nam bardzo osobistą poezję, choć nie jest to narracja wylewna, raczej symboliczna i lapidarna. Autorka pisze o miłości w sposób nieco chłodny, choć to chłód pozorny, który stanowić ma maskę. Owa maska podobnie - jak jej wenecki odpowiednik - jest rekwizytem tajemniczym.

Bo nie o pokazywanie i obnażenie oblicza chodzi ale o wyrażenie pewnej sensualność, gdzie dotyk i smak można poczuć - jak pisze Zajączkowska - dreszczem... Afirmacja, spełnienie w miłości u Barbary Zajączkowskiej to walka duchowa, w której autorka jest rozdarta między marzeniami a rzeczywistością, między tym, co marzenia dają (lub mogą odebrać), a tym co rzeczywistość odbiera (lub może dać). Miłość w tej poezji jest więc absolutem, który możemy osiągnąć - lecz wymaga to wiele - często niewdzięcznego wysiłku i to paradoksalnie właśnie świadczy o tej miłości - wartości.

Marta Półtorak

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Litania do M...
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: