Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00185 005325 20988432 na godz. na dobę w sumie
Lublin - ebook/pdf
Lublin - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 176
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-959679-3-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Lublin to miasto o ponad 700-letniej historii (jedno z najstarszych w Polsce) i wielokulturowej tradycji. Ma olbrzymie, choć niedoceniane znaczenie w historii Polski – tutaj rozgrywały się przełomowe wydarzenia w dziejach naszego państwa, zarówno w wiekach dawnych, jak i całkiem współcześnie. Zwiedzanie miasta to najlepsza lekcja historii, zwłaszcza że tkanka miejska jest nieźle zachowana lub dobrze odrestaurowana. W Lublinie w ostatnich latach następuje dużo pozytywnych zmian, które przywracają blask temu królewskiemu miastu.

Warto zwiedzić Lublin z e-przewodnikiem, w którym znajdują się nie tylko istotne informacje dotyczące tego miasta, jego historii i zabytków, ale też bogaty materiał fotograficzny.  Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego miejsca, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Wieża Trynitarska Wieża Trynitarska, zwana również Bramą Trynitarską, powstała w miejscu furty klasztornej, którą w 1627 r. przeznaczono na dzwonnicę i podwyższono. Obecny kształt, w stylu neogotyckim, nadał jej w 1819 r. Antonio Corazzi (autor projektu renowacji katedry). W 1915 r. wywieziono do Rosji zabytkowy dzwon (obecnie są tu cztery dzwony). Wieża została uszkodzona podczas II wojny, odbudowana w latach 1945–1952. Ma 64 m wysokości, a na 40 m znajduje się platforma widoko- wa, z której można dostrzec nawet tereny poza miastem. Elewacja północna wieży i fragment pierzei wschodniej rynku Elewacja południowa Fot. Jolanta Pol W wieży mieści się Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej, z kolekcją z terenu Lubelszczyzny, m.in. rzeźby sakralnej (głównie barokowej), ikon, obrazów, instrumentów muzycznych, tkanin, lichtarzy. 102 Wieża Trynitarska Wieża w podstawie jest kwadratowa, powyżej węższa i ośmio- boczna, a w ostatniej kondygnacji znów na planie kwadratu. Ostrołukowe okno pseudomaswerkowe (elewacja południowa) Okno pseudomaswerkowe w blendzie (elewacja południowa) Neogotycki portal (elewacja południowa) Otwór bramny, sklepienie pseudogotyckie Fot. Jolanta Pol 103 Wieża Trynitarska Na platformę widokową prowadzą dębowe schody. Po drodze na tle ceglanych murów umieszczono ekspozycję dzieł sztuki. Święta Agnieszka (z kościoła św. Anny w Zaklikowie) Zwiastowanie, XVII w. Tarabany z XVII w. (wyposażenie ówczesnego wojska) Dzwon „Maria” (1951), z ludwisarni Felczyńskich z Przemyśla Fot. Krzysztof Pol 104 Wieża Trynitarska Ekspozycja w wieży, przy schodach Fot. Krzysztof Pol 105
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Lublin
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: