Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01275 013299 20608897 na godz. na dobę w sumie
Łzy pustyni - ebook/epub
Łzy pustyni - ebook/epub
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380310353 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wspomnienia lekarki pochodzącej z plemienia Zagawa o ofiarach tragedii, która rozegrała się w Darfurze. Surowa i pasjonująca opowieść o kraju rozdzieranym wojną i żyjących tam twardych ludziach.

Halima Bashir urodziła się na sudańskiej pustyni w wiosce plemienia Zagawa. Dzięki wsparciu rodziny skończyła studia medyczne i w wieku 24 lat wróciła w rodzinne strony jako pierwsza wykwalifikowana lekarka. Jednak ani osobiste osiągnięcia, ani szczęśliwy traf nie uchroniły jej przed konfliktem, który stopniowo ogarniał Darfur.
Po szczególnie brutalnym ataku Dżandżawidów (miejscowej arabskiej milicji), do którego doszło w 2004 roku, Bashir, która leczyła ofiary napaści, przerwała milczenie. W swych niezwykłych, wyróżnianych licznymi nagrodami wspomnieniach Bashir przypomina o ludzkich, bardzo osobistych kosztach tragedii. „Łzy pustyni” to surowa i pasjonująca opowieść o kraju rozdzieranym wojną i żyjących tam twardych ludziach. Jest świadectwem niezłomnego ducha młodej kobiety, która nie pozwoliła, aby zmuszono ją do milczenia. To opowieść o woli i determinacji, a także głęboko poruszające, adresowane do całego świata wezwanie do działania.

„Te wspomnienia uświadamiają, że tragedia Darfuru to nadal otwarta, niezaleczona rana” – Elie Wiesel

Halima Bashir wraz z mężem i dziećmi mieszka w Londynie, gdzie przyznano jej status uchodźcy politycznego. Swym męstwem zdobyła uznanie na całym świecie i stała się rzecznikiem sprawy położenia kresu przemocy w Darfurze.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Łzy pustyni
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: