Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00619 009543 16975681 na godz. na dobę w sumie
Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów - ebook/pdf
Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 141
Wydawca: self publisher Język publikacji: polski
ISBN: 9788395011122 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Tajwan - kraj o ludności większej od całej Skandynawii, o gospodarce większej od polskiej, ojczyzna takich koncernów jak Asus, Acer, Giant czy HTC. A także kraj, o którym bardzo mało można przeczytać po polsku – spróbujcie w dowolnej księgarni znaleźć przewodnik po Tajwanie.

Książka „Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów” to świetne uzupełnienie tej zawstydzającej w naszym piśmiennictwie luki.

Zaskakująco mało wiemy o Tajwanie, przedstawiciele średniego pokolenia czasem kojarzą hasło „Made in Taiwan” z czasów, gdy Tajwan był światowym liderem produkcji podzespołów do sprzętów elektronicznych, z młodszych ktoś może pamięta, że tajwańskie wieżowiec Tajpej 101 przez nieco ponad pięć lat dzierżył miano najwyższego budynku świata.

A przecież Formoza, czyli „piękna wyspa” (tak nazwali Tajwan portugalscy żeglarze w XVI w.) ma tak wiele do zaoferowania.
To tu jak w soczewce skupiły się wpływy aborygeńskie (tj. rodzimych, zamieszkujących od stuleci ludów pokrewnych Polinezyjczykom), chińskie, japońskie i wreszcie europejskich potęg kolonialnych.
Doprawdy, trudno znaleźć drugą taką „Azję w pigułce” oferującą na tej samej szerokości geograficznej zarówno wyborne sushi, najwspanialsze na świecie zbiory sztuki chińskiej jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy górskie, w dolinach których od stuleci zamieszkują tajwańscy aborygeni.

Książkę Artura Gorzelak można czytać zarówno jak przewodnik turystyczny, jak i wprowadzenie do historii i kultury Tajwanu, ale także właściwie całej Azji Wschodniej, której Tajwan jest mikrokosmosem, czy wreszcie po prostu jako dobrą literaturę podróżniczą, szczególnie ciekawą dla fascynatów dwóch kółek i dobrej kuchni.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

fotografie uwieczniające najciekawsze miejsca szczegółowa relacja z poszcze- gólnych etapów wyprawy ramki informacyjne z ciekawost- kami, poradami i wskazówkami OZNACZENIA RAMEK ciekawostki geogra(cid:31)czno-przyrodniczne wskazówki dla rowerzystów informacje historyczno-kulturowe wskazówki praktyczne lokalne specjały kulinarne
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: