Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00064 003626 18779524 na godz. na dobę w sumie
Magma i inne próby zrozumienia, o co tu chodzi - ebook/epub
Magma i inne próby zrozumienia, o co tu chodzi - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-246-784-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> esej
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Eseje układające się w opowieść o Polsce nierówności i wykluczenia  –  płciowego, klasowego i religijnego, oraz wnikliwa diagnoza polskiego ruchu feministycznego, jego sukcesów, klęsk i perspektyw.

Czy naprawdę jesteśmy krajem katolickim? Dlaczego polscy liberałowie to zwykli konserwatyści? Czy feministki żyją w gettach? I czy kobiety istnieją realnie? Agnieszka Graff stawia te pytania minionemu dwudziestoleciu  –  epoce liberalnej demokracji i wolnego rynku. Pytania niewygodne, bo skoro jest rynek i demokracja, to musi być także wolność i równość. Tymczasem już dziesięć lat temu autorka pisała, że Polska to „świat bez kobiet”, w którym życie publiczne zdominował męski konserwatyzm.
„Magma” to nie tylko opowieść o Polsce nierówności i wykluczenia  –  płciowego, klasowego i religijnego. To diagnoza polskiego (i nie tylko) ruchu feministycznego, jego sukcesów, klęsk i perspektyw. To wreszcie manifest polityczny  –  wezwanie do wspólnej walki na wielu frontach: w parlamencie, na wiecu, na Manifie, w dyskursie publicznym i w popkulturze.

„Agnieszkę Graff zawsze warto czytać. I trzeba! Nie ma w polskiej publicystyce osoby tak wnikliwej, tak oryginalnej, a do tego piszącej z takim poczuciem humoru. Doskonała analityczka rzeczywistości wszelakiej, badaczka gender, wrażliwa feministka i bezkompromisowa intelektualistka. Kto nie zna prac Agnieszki Graff, ten nie wie, co tak naprawdę dzieje się w Polsce i dlaczego. Jej artykuły są nie tylko bogate i pożywne, ale też wyrafinowane smakowo”.

Magdalena Środa„Nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze można walić głową w mur, aż w końcu mur się zawali. Agnieszka od lat wzbudza mój szacunek i podziw za to, że odważnie, spokojnie, konsekwentnie i racjonalnie wali głową w polski mur”.

Kinga Dunin

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Magma i inne próby zrozumienia, o co tu chodzi
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: