Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00249 007975 15930967 na godz. na dobę w sumie
Matematyka. Matura dla opornych. Poziom podstawowy. Zestaw 1  - ebook/pdf
Matematyka. Matura dla opornych. Poziom podstawowy. Zestaw 1 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 106
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-940990-0-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> matematyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dla większości maturzystów obowiązkowa matura z matematyki to zło konieczne, coś co trzeba zdać a następnie o tym zapomnieć. Nie chcą więc spędzać każdej wolnej chwili zmagając się z dziesiątkami zadań, z których żadne nie pojawi się na egzaminie. W zasadzie to chcą zdać/dobrze zdać maturę przy możliwie jak najmniejszej liczbie rozwiązanych zadań. A gdy liczy się jakoś a nie ilość to repetytorium Matematyka. Matura dla opornych sprawdzi się doskonale.

Matematyka. Matura dla opornych to zbiór 395 zadań, umożliwiających powtórkę całe­go wymaganego na maturze materiału. Zadania opracowane zostały na podstawie materiałów udostępnionych przez CKE oraz oficjalnych arkuszy maturalnych, są więc dostosowane do aktualnych wymogów oraz standardów.

Zamieszczone w repetytorium zadania są różnorodne, dlatego ze zbioru mogą korzystać zarówno zatwardziali humaniści, oraz ci, którzy matematykę lubią i rozumieją. Niektóre zadania umożliwiają powrót do korzeni - są powtórką materiału przerabianego w gimnazjum a nawet w szkole podstawowej. Inne są ty­powymi, schematycznymi zadaniami maturalnymi, 'zadaniami pewniakami' - dzięki ich rozwiązaniu uczeń oswoi się z tym, co go czeka w maju. Osobną grupę zadań stanowią dowody, tych w zbiorze jest aż 31 - ich przykładowe rozwiązania znajdują się na końcu książki, w dziale z odpowiedziami. Ponadto w repetytorium nie brakuje zadań z modelowania matematycznego oraz ambitniejszych zadań wymagających niekonwencjonalnego podejścia oraz matematycznej biegłości i pewności siebie.

Matematyka. Matura dla opornych to pozycja, która z powodzeniem może być wykorzystywana podczas korepetycji. Każdy korepetytor, dla którego liczy oraz jakoś rozwiązywanych przez jego uczniów zadań powinien mieć ją w swojej biblioteczce. Każdy uczeń chcący dobrze zdać maturę również.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Matematyka. Matura dla opornych. Poziom podstawowy. Zestaw 1
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: