Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00361 006969 13889690 na godz. na dobę w sumie
Mateuszek i kłopoty - ebook/epub
Mateuszek i kłopoty - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Nasza Księgarnia Język publikacji: polski
ISBN: 9788310124760 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

To znowu ja, Mateuszek. Mam tyle niesamowitych przygód, że nie wszystkie zmieściły się w poprzedniej książce. Dlatego przygotowałem dla Was drugą! Tylko tutaj przeczytacie o tym, jak nasza zbrodnicza szajka postanowiła okraść sklep pani Pelagii (ale lepiej nas nie naśladujcie, bo potem ma się okropne wyrzuty sumienia!), dowiecie się, kto jest Świnką, i poznacie trzy rodzaje rozrywek, jakim oddaję się w piątkowe wieczory z dziadkiem i moim młodszym bratem Głupkiem. W książce znajdziecie też wiele innych fantastycznych przygód. Przygotujcie miejsce na półce, bo to dopiero początek!

Elvira Lindo studiowała dziennikarstwo. Na początku kariery pisała scenariusze radiowe i telewizyjne. W jednym z nich pojawił się Mateuszek, który później stał się bohaterem cyklu książek, znanych nie tylko w Hiszpanii (zostały wydane także w 20 innych krajach, w tym w Polsce). Autorka była za nie wielokrotnie nagradzana. Napisała również kilka książek i sztuk dla dorosłych oraz scenariuszy filmowych. Stale współpracuje z najważniejszym hiszpańskim dziennikiem 'El País'. Jej mężem jest pisarz Antonio Muñoz Molina.

Julian Bohdanowicz urodził się 30 kwietnia 1942 roku w Warszawie. W latach 1961-1967 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni prof. Juliana Patki. Debiutował jako rysownik w tygodniku satyrycznym 'Szpilki' w roku 1969. W latach 1979-1981 i 1988-1990 był kierownikiem graficznym tego czasopisma. Współpracował i współpracuje z wieloma pismami, m.in.: 'Szpilkami', 'Polityką', 'Zwierciadłem', 'Gazetą Wyborczą', 'Architekturą', dziennikiem 'Polska' i tygodnikiem 'TeleTydzień'. Opublikował liczne albumy, katalogi i książki autorskie, ilustrował też wiele dzieł innych autorów, w tym serię o Mateuszku Elviry Lindo, 'Pitu i Kudłata dają radę' Leszka K. Talki, 'Daleki rejs' Anny Onichimowskiej czy 'Szaleńczaki' Jerzego Niemczuka. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Mateuszek i kłopoty
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: