Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00546 011661 17289974 na godz. na dobę w sumie
Między snem a jawą - ebook/pdf
Między snem a jawą - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-351-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść, która zanurza nas w komunistycznej rzeczywistości. Ukazuje zagubienie wśród manipulacji, trudne wybory, nadzieje na zmiany i reżim, który nie cofnie się przed najbardziej perfidnym szantażem.

Przedstawia historię Ewy Boguckiej na różnych etapach życia. Wspomina czasy dzieciństwa, rodziców, szkołę, przechodząc do okresu wczesnej dorosłości, gdzie swą uwagę kieruje na związki z mężczyznami, oraz początkowe doświadczenia w pracy zawodowej. Epizody te stanowią zaledwie wstęp do kluczowej treści tej powieści, są jednak istotne, aby zrozumieć późniejszą postawę bohaterki wobec codziennych spraw i wydarzeń w rzeczywistości PRL-u.
Kobieta wypalona zawodowymi obowiązkami zostaje dziennikarką i zaczyna angażować się w działalność „Solidarności” na Śląsku. Jako działaczka nurtu opozycyjnego wobec ówczesnej komunistycznej władzy w jej życiu zachodzą spektakularne zmiany – polityczne prześladowanie, uwiezienie, ale też przypadkowe „wypadki” najbliższych osób. Splot wielu wydarzeń powoduje, że Ewa opuszcza Polskę.
W tle tragicznego okresu dostrzegamy psychologiczną głębię relacji międzyludzkich, zarówno rodzinnych, jak i towarzyskich, ale też przyjaźń i nieufność wobec przyjaciół. Powieść niesie ze sobą prawdziwy klimat okresu rzeczywistości komunistycznej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Między snem a jawą
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: