Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00170 003582 18769378 na godz. na dobę w sumie
Mity starożytnych Egipcjan - ebook/pdf
Mity starożytnych Egipcjan - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Astrum Media Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-277-526-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe >> mity, legendy, podania
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Najbarwniejsze mity starożytnych Egipcjan – prastare historie o miłości silniejszej niż śmierć i walce o władzę nad światem zafascynują czytelników nawet po wielu wiekach od swego powstania.

Książka Alicji Wach-Brzezińskiej, autorki znanych i cenionych „Mitów Greków i Rzymian”, zabierze czytelników w pasjonującą, pełną tajemnic podróż śladami bogów starożytnego Egiptu.
Mieszkańcy państwa faraonów, odgrodzeni od sąsiednich krajów pustyniami i górami, rozwijali swoje zwyczaje nieprzerwanie przez prawie czterdzieści wieków, tworząc własny system polityczny, instytucjonalny i religijny niemalże bez wpływu z zewnątrz. Cywilizacja egipska ukształtowana około połowy czwartego tysiąclecia przed naszą erą trwała do czwartego wieku naszej ery, opierając się wpływom Greków i Rzymian. Uległa dopiero chrześcijaństwu, narzuconemu edyktem cesarza rzymskiego Teodozjusza. Ustanowienie nowej religii oznaczało nie tylko koniec wielowiekowego trwania kultury faraońskiej, ale także stopniowe obracanie wniwecz dotychczasowego dorobku cywilizacyjnego.
Alicja Wach-Brzezińska przywołuje prastare motywy dotyczące miłości, śmierci i walki o władzę. Opowiada m.in. mity o stworzeniu człowieka, rywalizacji o tron między Setem a Ozyrysem oraz o odzyskaniu władzy przez jego syna Horusa.
Książka będzie interesującą lekturą dla wszystkich miłośników starożytności, a także dla uczniów zapoznających się z kulturą tego okresu.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Mity starożytnych Egipcjan
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: