Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00349 005635 18761240 na godz. na dobę w sumie
Mój pan i władca - ebook/epub
Mój pan i władca - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Amber Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-414-485-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wstrząsające wyznania żony czołowego polityka Pakistanu, ujawniające dramat muzułmańskiej kobiety całkowicie podporządkowanej mężowi. Międzynarodowy bestseller obsypany nagrodami!

Tehmina Durrani urodziła się we wpływowej pakistańskiej rodzinie. Kształciła się w tej samej szkole co Benazir Bhutto. W Mustafie Kharze, jednym z czołowych pakistańskich polityków, zakochała się od pierwszego wejrzenia. Dla niego porzuciła pierwszego męża, zerwała kontakt z rodziną. Miała wieść spokojne, luksusowe życie żony polityka. Zamiast tego na trzynaście lat trafiła do piekła...
W autobiografii opisuje lata życia spędzone z brutalnym mężem – upokorzenia, zdrady, przemoc fizyczną, przymusową izolację od świata zewnętrznego. Książka jest zapisem jej osobistej tragedii i dramatu tysięcy muzułmańskich kobiet, dla których w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie mąż jest prawdziwym panem i władcą.
Ale ta książka to nie tylko przejaw buntu kobiety islamu przeciwko feudalnym regułom jej świata. Tehmina Durrani dedykuje ją wszystkim poniżanym kobietom – niezależnie od rasy, kultury, religii i kraju. To manifest odwagi – bo trzeba jej, by odzyskać godność i wyrwać się z zaklętego kręgu uświęconego tradycją okrucieństwa i tyranii.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Mój pan i władca
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: