Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00380 007228 19948597 na godz. na dobę w sumie
Mój przyjaciel Michael - ebook/epub
Mój przyjaciel Michael - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 419
Wydawca: BC Edukacja Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7802-120-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wszyscy znają Michaela Jacksona – legendę. Ta książka opowiada prawdziwą historię o Michaelu Jacksonie – człowieku.

Michael Jackson odgrywał w życiu Franka Cascio wiele ról: był dla niego drugim ojcem, starszym bratem, szefem, mentorem i nauczycielem – przede wszystkim jednak był jego przyjacielem. Kiedy poznali się w 1984 roku, Cascio miał zaledwie pięć lat, Jackson zaś był u szczytu kariery. Przez kolejne ćwierć wieku Jackson był obecny w życiu autora, dzięki czemu Cascio z bliska mógł obserwować największego artystę, jakiego widział świat. Chociaż w tym czasie miał dostęp do wielu informacji o życiu prywatnym Króla Popu, nigdy nie ujawniał ich publicznie. Aż do teraz.
W książce Mój przyjaciel Michael Cascio rozprawia się z plotkami, kłamstwami i oskarżeniami, które na przestrzeni lat nagromadziły się wokół postaci Jacksona. W wyczerpującej i inspirującej opowieści pokazuje go takim, jakim dał się poznać na przestrzeni ich trwającej ponad dwie dekady przyjaźni. Opowiada o dorastaniu u boku Króla Popu i o pracy dla niego, wspomina, jak towarzyszył mu podczas tras koncertowych. Z takiej perspektywy relacjonuje najbardziej osobiste i burzliwe momenty życia Jacksona i jednocześnie rozprawia się z pogłoskami na temat jego uważnie śledzonego przez cały świat i często błędnie rozumianego zachowania – od syndromu Piotrusia Pana, przez kwestię seksualności, po fałszywe oskarżenia wysuwane przeciwko niemu.
Cascio udowadnia, że Michael Jackson był postacią o wiele bardziej skomplikowaną niż ta, którą kreowały media. Ukazuje swojego przyjaciela w całej złożoności, ujawniając zarówno jego pasje i radości, jak i wady oraz dziwactwa. Dzięki nigdy wcześniej niepublikowanym opowieściom kreśli zrównoważony, ludzki wizerunek gwiazdora: dokładnie takiego człowieka, jakim Jackson był – tryskającego energią przyjaciela z rozbrajającym poczuciem humoru.
Portret Jacksona, który wyłania się z tej książki, jest szczery i przepełniony głębokim szacunkiem –poznajemy w niej człowieka, który zwykle był taki jak każdy z nas, choć niekiedy paraliżował go lęk spowodowany życiem pod ostrzałem opinii publicznej.

Publikacja zawiera wiele nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć, anegdot i informacji. Mój przyjaciel  Michael to skarbnica wiedzy na temat Michaela Jacksona, która pozwala poznać człowieka przyćmionego przez własną legendę.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Mój przyjaciel Michael
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: