Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00390 006793 13594977 na godz. na dobę w sumie
Mów do niej - ebook/epub
Mów do niej - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Agora SA Język publikacji: polski
ISBN: 978-832-681-746-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wyróżnione mnóstwem literackich nagród prawdziwe love story jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i reporterów. Powieść piękna i subtelna, która powstała z głębokiej potrzeby serca.

Ona jest piękna, młoda i piekielnie utalentowana. Ma na imię Aura. On jest starszym od niej wybitnym pisarzem. Nazywa się Francisco. Ich miłość wybucha w Nowym Jorku, jej kulminacją jest ślub w romantycznej meksykańskiej hacjendzie, a kresem śmierć Aury niecałe dwa lata później. Francisco obwinia się o śmierć żony, chce umrzeć, ale zamiast popełnić samobójstwo, próbuje ożywić ukochaną. Zbiera każdy szczegół z jej życia i pisze powieść, w której chwilę po chwili rekonstruuje swoje życie z Aurą. Rodzi się wspaniała literatura, choć nie ma w tej książce ani jednego zmyślenia. Aura Estrada była naprawdę utalentowaną meksykańską pisarką. Francisco Goldman jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i reporterów, m.in. finalistą Nagrody im. Kapuścińskiego. „Mów do niej” to ich prawdziwe love story.

„Może się nam wydawać, że wiemy coś o miłości, że znamy palący ból straty, ale czytając tę książkę, stajemy naprzeciwko lampy, która nas oślepia, i czujemy dotyk rozpalonego żelaza na końcówkach nerwów. «Mów do niej» to książka zarazem bolesna, zabawna, silna i piękna” – Annie Proulx, autorka „Tajemnicy Brokeback Mountain”

„«Mów do niej» to książka delikatna, wielowymiarowa i żarliwie szczera. Kiedy ją czytałam, czułam, że ta historia jest prawdziwsza niż samo życie. Pomyślałam też, że właśnie dlatego pisze się i czyta: by połączyć się z ukochaną osobą, książką, krajobrazem i w ten sposób ocalić go, zachować przy życiu” – Kiran Desai, autorka „Brzemienia rzeczy utraconych”

„Pean dla młodej i genialnej kobiety oraz nieskończonej i niezwyciężonej mocy miłości” – „New York Magazine”

Hołd Goldmana dla jego zmarłej żony brzmi przerażająco prawdziwie, mimo że książka napisana jest jak powieść.
„Vogue”

Książka wyróżniona przez: „New York Times”, „New York Magazine”, „Entertainment Weekly”, „Boston Globe”, „Pittsburgh Post-Gazette”, „Publishers Weekly”, Barnes and Noble, „The Guardian”, „The Globe and Mail”, „The Daily Telegraph”, „The Independent”, „Sunday Herald”, „The Herald” (Glasgow), „The Daily Mail”, Shelf Awareness.

W serii „Prawdziwe Miłości” ukażą się również:
– „Dziewczyna w ciemności” Anny Lyndsey:
błyskotliwy, emocjonujący, dowcipny i poruszający pamiętnik dziewczyny, której przeznaczeniem stała się ciemność.
– „Don Juan i księżniczka” Heleny Amiradżibi:
w gruzińskiej księżniczce zakochuje się jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Wielka sztuka i wielka miłość z życiem bohemy PRL-u w tle.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Mów do niej
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: