Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00319 007238 15916294 na godz. na dobę w sumie
Najem nieruchomości a podatki  - ebook/pdf
Najem nieruchomości a podatki - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 260
Wydawca: Wolters Kluwer Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-9048-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> podatkowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Rafał Styczyński - prawnik, doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył również studia podyplomowe z zakresu podatków w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Obecnie prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego w Kołobrzegu; autor książek oraz licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego.

W poradniku w sposób kompleksowy omówiono problematykę najmu i dzierżawy nieruchomości oraz sposoby ich rozliczania na gruncie prawa podatkowego, przy czym poruszono w nim problemy, które nurtują osoby rozliczające przychody z najmu zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie.

Opracowanie jest przekrojowe i dotyczy następujących podatków:

Niewątpliwym atutem książki jest umieszczenie na zakończenie każdej części zestawu pytań kontrolnych wraz z odpowiedziami, dotyczących najczęściej pojawiających się problemów związanych z rozliczeniem najmu. W poradniku nie zabrakło aktualnych orzeczeń sądów administracyjnych oraz interpretacji podatkowych, które mogą okazać się pomocne w ewentualnym sporze z fiskusem. Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla biur rachunkowych, kancelarii doradztwa podatkowego i podmiotów zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także - ze względu na przystępny język opracowania - dla osób, które same chcą dokonać rozliczenia najmu bez pomocy wyspecjalizowanych jednostek.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Najem nieruchomości a podatki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: