Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00449 020966 17031520 na godz. na dobę w sumie
Namiestniczka - ebook/epub
Namiestniczka - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 824
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7648-579-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka >> fantasy
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wrota do Suremu zostały otwarte!

Dla namiestniczki Enrissy, kobiety twardej i wykształconej, oraz dla rządzonego przez nią magicznego świata Suremu zbliża się chwila wypełnienia starożytnego proroctwa.

Wszystko sprzysięgło się przeciw władczyni i bliska jest już zagłada podległych jej ziem.

Czy Enrissie uda się uniknąć katastrofy? Czy wygra z podstępnymi wrogami?

Bogato wykreowany świat, wiarygodna psychologia postaci - Namiestniczka, pierwszy tom trylogii o świecie Suremu, to wciągające epickie fantasy!

*  *  *

Psychologiczna strona postaci to wielki plus książki. Bohaterowie ewoluują. Autorka zgrabnie opisuje, co wpływa na ich zmianę i sam proces przemian, zwykle unikając sztampy - nawet tak oklepana rzecz jak mistyczna więź bliźniąt i jej nieakceptowane skutki okazuje się niebanalnie poprowadzona. Jest tu też trochę tego, co sprawdzone: warunki życia jako uładzone średniowiecze z elementami renesansu, dualizm światła i ciemności w osobach dwóch braci, wzmiankowany artefakt i elfy. Elfy Szkolnikowej przynajmniej odbiegają nieco od 'tradycyjnego' Tolkienowskiego wizerunku, a to już coś, zważywszy, jak trudno o wykreowanie oryginalnej rasy. (...) 'Namiestniczkę' przyjemnie się czyta. Pewne jej elementy przywodzi na myśl 'Świat czarownic' Norton, inne 'Pieśń Lodu i Ognia' Martina. To jednak zaleta, nie wada.

Joanna Kułakowska, 'Nowa Fantastyka'

Wiera Szkolnikowa (ur. 1980 w d. ZSRR). W roku 2001 wyszła za mąż i wyjechała do Kanady. Tam skończyła studia, w wolnym czasie tworząc gry RPG. Cały czas chciała jednak przede wszystkim pisać, tworzyć własne fantastyczne światy. Z tego pragnienia wzięła się Namiestniczka, pierwsza książka o świecie Suremu. Powieść została wydana, ale świat Suremu nie zmieścił się w jednym tomie, Szkolnikowa napisała więc drugi i trzeci. W chwili obecnej wychowuje starszego syna i dwójkę bliźniaków (co można uznać za swoistą odpowiedź wszechświata) i pracuje nad kolejną książką.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Namiestniczka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: