Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00485 010761 16983728 na godz. na dobę w sumie
Nie daję się  - ebook/epub
Nie daję się - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 147
Wydawca: Poligraf Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63506-98-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Nie daję się to książka autobiograficzna, to zapis wydarzeń, jakie zaważyły na życiu bohatera, ściśle związanych z określonymi momentami w polskiej historii i gospodarce. Zdarzenia poparte są licznymi dokumentami, co dodatkowo je uwiarygadnia. Ale to nie tylko literatura faktu. To także zapis emocji, miejscami o wyjątkowej sile, które towarzyszą autorowi od bardzo wielu lat, a swój początek mają niewątpliwie w trudnym dla Polaków okresie powojennym. Mimo licznych przeciwności i towarzyszącemu im bezprawiu autor nie poddaje się i z godną pochwały wytrwałością walczy z całym systemem o godność i sprawiedliwość.

 

Książka Tadeusza Bednarczyka 'Nie daję się' jest prawdziwym ewenementem na polskim rynku wydawniczym, ponieważ łączy w sobie najlepsze cechy obu gatunków literackich - beletrystyki i autobiografii. (...) Jest niezwykle cennym źródłem wiedzy dla młodego pokolenia Polaków i bezcennym przyczynkiem źródłowym dla przyszłych historyków, którzy będą badali przyczyny, dla których Polska nie wykorzystała w pełni znakomitych koniunktur gospodarczych i straciła szansę na podniesienie zamożności swego społeczeństwa do poziomu krajów Europy Zachodniej, marnotrawiąc i niszcząc aktywność i przedsiębiorczość swoich wykształconych obywateli.  (...) Książka jest przestrogą dla potencjalnych ofiar i oskarżeniem decydentów, którzy odpowiadają za stworzenie systemu, który w tak bezwzględny sposób niszczy swoje najlepsze dzieci.

dr Włodzimierz Zydorczak; Rzecznik Praw Przedsiębiorców Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami

W 'Nie daję się' uderza jeszcze jedna konstatacja - za wszystkim stoją ludzie. To oni podejmują decyzje, to oni dokonują interpretacji przepisów, to oni odpowiedzialni są za zło wyrządzone drugiemu człowiekowi. Nie można zasłaniać się jedynie tym, co stanowi prawo. Trzeba posiadać umiejętność jego właściwej ludzkiej interpretacji. (...) Opis losów Tadeusza Bednarczyka (...) może przerażać i skutecznie zniechęcać do podejmowania własnych działań biznesowych. (...) Lecz może jednocześnie stanowić zachętę, by mimo trudności i przeciwności walczyć o swoje, dochodzić prawdy i ją rozpowszechniać. Uświadomić, że najgorszą rzeczą, jaka może człowieka spotkać, jest poddanie się, zaprzestanie walki. Nie bez przyczyny Tadeusz Bednarczyk swą książkę opatrzył takim, a nie innym tytułem. Mając powyższe na uwadze, należy po 'Nie daję się' sięgnąć, przeanalizować i wyciągnąć indywidualne wnioski.

dr Klaudia Dróżdż; redaktor, historyk, przedsiębiorca

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Nie daję się
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: