Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00468 006048 18982276 na godz. na dobę w sumie
Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy - ebook/epub
Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Amea Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-292-293-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> współczesna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Bohaterowie tej książki mają w życiu chwilową przerwę. Od miłości, kariery, podejmowania decyzji, troski o innych. Jednak zbyt długo nie można trwać w zawieszeniu. Trzeba zacząć działać...

Nikt nie jest samotną wyspą, lecz istnieją ludzie, którzy z przekory – lub świadomego wyboru – próbują ułożyć sobie życie z dala od innych. Oto bohaterowie tej książki, wyspy archipelagu:
Ma(gdalena) – burkliwa, lecz uzdolniona barmanka z zasadami. Nie wdaje się w pogaduszki z klientami. Nie lubi mężczyzn starszych od siebie o ponad dwadzieścia lat i młodszych o więcej niż pięć. W chwili, gdy ją poznajemy, nie jest gotowa na prawdziwy związek ani ze starszym, ani z młodszym facetem. Singielka z krótkimi przerwami.
Ry(szard) – pracownik korporacji. Autor długiej listy rzeczy i spraw, które go nie interesują lub którymi pogardza. Był zakochany... albo tak mu się wydawało. Porzucony przez Ma pielęgnuje teraz urażone ego. Ucieka w Bieszczady. Chciał umrzeć z miłości, ale się przestraszył.
Marek – zdobywca Oskara za najlepszy scenariusz, którego jeszcze nie napisał. Chwilowy, mało znaczący obiekt zainteresowania Ma. „Mężczyzna nieeuklidesowy”. W przeciwieństwie do Magdaleny lubi to, co robi, i wie, do czego dąży.
Wiktor – barman gej. Powiernik sekretów, spowiednik klientów. Obserwator. Kolekcjoner ludzkich nieszczęść. Gawędziarz nieerotoman. Zamierza napisać powieść, która zapewni mu nieśmiertelność. Wciąż szuka inspiracji do swojej książki, dlatego być może się przekwalifikuje. Na przykład na taksówkarza.

„Debiut Natalii Bobrowskiej to znakomita zabawa językiem, zabawa konwencjami (również literackimi), ale przede wszystkim udana próba zmierzenia się z obsesją każdego człowieka: z samotnością”.

Ewa Madeyska, autorka powieści „Katoniela”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Nikt nie jest samotną wyspą, ale wszyscy bardzo się staramy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: