Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00260 005577 18999645 na godz. na dobę w sumie
Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook/pdf
Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 88
Wydawca: Charaktery Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-921701-5-0 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poemat „Dezyderata” Maxa Ehrmanna, amerykańskiego myśliciela i pisarza, od ponad 50 lat zachwyca coraz to nowe rzesze czytelników. Zawarta w nim jasna i prosta, choć bardzo trudna w urzeczywistnianiu, recepta na dobre życie trafia do wszystkich: profesorów i robotników, uczniów i emerytów, kobiet i mężczyzn. Każdy znajdzie w „Dezyderatach” coś dla siebie, wskazówkę, która być może pozwoli mu uporządkować przynajmniej jakiś fragment swojego życia.


Wydawnictwo „Charaktery” proponuje nadzwyczaj interesującą publikację, związaną z utworem Maxa Ehrmanna. „Odruchy pamięci” to zbiór 20 refleksji nad fragmentami poematu, które ukazywały się na łamach magazynu psychologicznego „Charaktery” w latach 2008–2009. Napisał je Aleksy Awdiejew, znakomity artysta kabaretowy, lubiany aktor, wybitny językoznawca.


We wstępie Bogdan Białek, prezes wydawnictwa i redaktor naczelny magazynu Charaktery, napisał:
„Gdy jakiś czas temu Alosza Awdiejew zaproponował redakcji Charakterów cykl tekstów-komentarzy do poematu Dezyderata, od razu poczułem, że mój Przyjaciel potrafi to zrobić jak nikt na świecie. Całe jego życie – i w Rosji, i w Polsce – wyposażyło go w mądrość życiową, której może mu pozazdrościć zdecydowana większość znanych mi ludzi. (...) W krótkich tekstach zebranych w tej książeczce znajdą Państwo wszystko to, co w Aloszy najlepsze: mądrość i ironię, humor i życzliwość, przenikliwość i ciepło”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Spis treści Wstęp .......................................................................... 5 DeZyDeRAtA (1) .................................................. 8 DeZyDeRAtA (2) ................................................... 12 Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech Bądź na dobrej stopie ze wszystkimi DeZyDeRAtA (3) .................................................. 16 Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie DeZyDeRAtA (4) ................................................... 20 Unikaj głośnych i napastliwych DeZyDeRAtA (5) ................................................... 24 Przyjmuj spokojnie, co ci lata doradzają DeZyDeRAtA (6) ................................................... 28 Rozwijaj siłę ducha DeZyDeRAtA (7) ................................................... 32 Nie dręcz się tworami wyobraźni DeZyDeRAtA (8) ................................................... 36 Bądź dla siebie łagodny DeZyDeRAtA (9) ................................................... 40 Masz prawo być tutaj DeZyDeRAtA (10) ................................................ 44 Wszechświat jest bez wątpienia na dobrej drodze DeZyDeRAtA (11) ................................................ 48 Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały 3 DeZyDeRAtA (12) ............................................... 52 Niech twoje osiągnięcia, tak jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości DeZyDeRAtA (13) ............................................... 56 Wykonuj swoją pracę z sercem DeZyDeRAtA (14) ............................................... 60 Bądź ostrożny w interesach DeZyDeRAtA (15) ............................................... 64 Wszędzie życie jest pełne heroizmu DeZyDeRAtA (16) ............................................... 68 Bądź sobą. Zwłaszcza nie udawaj uczucia DeZyDeRAtA (17) ............................................... 72 Żyj w zgodzie z Bogiem DeZyDeRAtA (18) ............................................... 76 Zachowuj spokój w duszy DeZyDeRAtA (19) ............................................... 80 Jest to piękny świat DeZyDeRAtA (20) ............................................... 84 Bądź pogodny. Dąż do szczęścia 4
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: