Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00036 017387 20915642 na godz. na dobę w sumie
Opole - ebook/pdf
Opole - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 78
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-959679-5-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

To jedno z najmniejszych miast wojewódzkich Polski. Znajduje się pomiędzy Wrocławiem i konurbacją Górnego Śląska – silnych i wpływowych metropolii. Mimo tego Opole potrafiło zachować swoją specyfikę. Pewnie dzięki temu, że w bardzo stare korzenie piastowskie z biegiem wieków wpisała się tradycja i kultura niemiecka, ale w formie naturalnej bez przewrotów politycznych i niszczenia dorobku poprzedników. Stolica polskiej piosenki przyciąga turystów niesamowitym spokojem, którego brakuje wielkim miastom, urokliwą starówką  z licznymi zabytkami z różnych epok, w tym ze średniowiecza, pięknym położeniem na wzgórzach, nad dwoma korytami Odry.

Warto zwiedzić Opole z e-przewodnikiem, w którym znajdują się nie tylko istotne informacje dotyczące tego miasta, jego historii i zabytków, ale też bogaty materiał fotograficzny. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego miejsca, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Most Groszowy 32 Zabudowania nad kanałem Młynówka, brzeg zachodni Most Groszowy na kanale Młynówka – zwany też m.in. mostem Zielonym bądź Zakochanych – łączy ul. Mozarta z Piastowską. Nazwano go Groszowym (przed 1945 r. – Pfennigbrücke), gdyż za przejście pobierano opłatę (jednego feniga). Most, zwany Słoniowym, istniał tu już pod koniec XIX w. Dwuprzęsłowy most został zbu- dowany w 1902 r. – przez niecały miesiąc (2–24 XII). Wykorzysta- no kamienne przyczółki i filar wcześniejszego. Był odnawiany m.in. w latach 1914 i 1921. Ma 49,22 m długości, 2,7 szerokości. Fot. Krzysztof Pol Most Groszowy Stalową konstrukcję zdobią secesyjne ornamenty. Metalowe elementy zostały wykute ręcznie. Most Groszowy na kanale Młynówka Fot. Krzysztof Pol 33
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:


Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: