Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00342 006953 18466402 na godz. na dobę w sumie
PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne - książka
PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne - książka
Autor: Liczba stron: 160
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7197-505-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> tworzenie stron www
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Zapraszamy do lektury kolejnych 'ćwiczeń praktycznych' dotyczących technologii przydatnych w pracy webmastera. Tym razem nie są one przeznaczone dla zupełnych nowicjuszy. Zakładamy, że znasz już HTML-a, także od strony praktycznej, a więc pracowałeś nad utworzeniem przynajmniej kilku stron WWW. Być może zapoznałeś się również z innymi technologiami -- znasz JavaScript, DHTML, być może tworzyłeś aplety Javy. Jeśli jednak sięgnąłeś po tę książkę, to znaczy, że wspomniane technologie przestały być wystarczające -- tworząc strony, zaczynasz napotykać problemy, z którymi nie potrafisz sobie poradzić mimo opanowanego warsztatu.

Do tej pory działałeś 'po stronie' przeglądarki (ang. client-side). Teraz zaczniesz tworzyć aplikacje działające po stronie serwera (ang. server-side).

Do nauki tworzenia dynamicznych serwisów WWW wybrałeś PHP, technologię, która jest popularna, efektywna, działa na wielu platformach, a przy tym jest dostępna bezpłatnie. Została zaprojektowana specjalnie w celu tworzenia aplikacji WWW i rozwija się szybko. Warto również dodać, że jest bardzo wygodna w użyciu.

Rozpocznij swoją przygodę z PHP wykonując nasze ćwiczenia. Poznaj:

Gdy już poznasz technologię, naucz się rozwiązywać typowe problemy webmastera związane z następującymi zagadnieniami: Wszystko będziesz mógł wykonać na własnym komputerze, wystarczy pobrać z naszego serwera banalnie prosty w instalacji pakiet PHPTriad (czyli Apache, PHP 4 i MySQL w jednym!).
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: