Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00333 005325 19045454 na godz. na dobę w sumie
PHP i jQuery. Receptury - książka
PHP i jQuery. Receptury - książka
Autor: Liczba stron: 328
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-246-3350-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> php - programowanie
Porównaj ceny (książka, ebook (-20%), audiobook).

Zbiór kilkudziesięciu sprawdzonych receptur i szybkich rozwiązań problemów niezbędnych do sprawnego tworzenia interaktywnych aplikacji!

Język PHP jest podstawowym językiem wybieranym przez twórców stron internetowych, a jQuery - jedną z najczęściej stosowanych bibliotek w sieci. To oczywiste: obie technologie są lekkie, łatwe w użyciu i nauce, a przy tym oferują ogromne możliwości tworzenia dynamicznych witryn i interaktywnych aplikacji WWW. W dodatku razem tworzą doskonale uzupełniający się zestaw wszechstronnych narzędzi dla webmasterów. Jednak w świecie informatyki nic nie jest ani doskonałe, ani dziecinnie proste - dlatego nawet w pracy z takim tandemem możesz napotkać pewne często powtarzające się trudności, które czasem znacznie opóźniają realizację projektu. By tego uniknąć, wykorzystaj ten zbiór ponad sześćdziesięciu prostych, ale wyjątkowo skutecznych receptur i rozwiązań, niezwykle przydatnych przy tworzeniu interaktywnych aplikacji WWW.

W tej przejrzyście napisanej książce znajdziesz wybór najważniejszych zadań i problemów, a także czytelnie przygotowane instrukcje radzenia sobie z nimi. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze szybciej i sprawniej tworzyć aplikacje WWW z wykorzystaniem PHP i jQuery, nawet jeśli jesteś początkującym programistą lub webmasterem. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się na bieżąco kontrolować dane z formularzy, tworzyć wtyczki, przeciągać elementy, tworzyć atrakcyjne menu i przyjazne formularze, korzystać z API YouTube, czy współpracować z bazą danych - wystarczy sięgnąć po właściwe rozwiązania. Znajdziesz tu również receptury buforowania żądań AJAX oraz obsługi błędów, a także kilka zaawansowanych technik wykorzystania PHP i jQuery do tworzenia bardziej rozbudowanych stron. Dowiesz się między innymi, jak obejść ograniczenia przeglądarek, takie jak żądania przesyłane między domenami, i jak wykorzystać narzędzie Firebug.

Dzięki tej książce:

Wykorzystaj wszystkie możliwości tkwiące w technologiach PHP i jQuery!
Poznaj rozwiązania typowych problemów, które możesz napotkać!

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

PHP i jQuery. Receptury
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: