Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00477 009009 19942876 na godz. na dobę w sumie
Państwo Tamickie - ebook/epub
Państwo Tamickie - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 268
Wydawca: Oficyna Wydawnicza RW 2010 Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63111-09-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Powieść obyczajowa w dwudziestu opowiadaniach, z których każde stanowi oddzielną całość. Opowiadania łączy para bohaterów – młode małżeństwo, wchodzące w dorosłe życie na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Zaczyna się od „ślubu z rozsądku”, czyli dla mieszkania. Takie czasy były, że osobie samotnej przysługiwała zaledwie kawalerka, a małżeństwu „aż” M3. Sporo humoru w codzienności, czasem zaskakujący finał, trochę wzruszeń i smutku, trochę grozy, odrobina magii... Jak to w życiu.

 

Z recenzji:

„Książka bawi, śmieszy i wzrusza czytelnika, a wszystko to połączone z pewnym surrealizmem, z czymś nie do końca realnym. Powieść czyta się wyśmienicie, dzięki lekkiemu, plastycznemu językowi”.

„Polecam lekturę tym, którzy szukają odprężającej, pokrzepiającej historii, kryjącej w sobie coś więcej niż tylko pustą rozrywkę. Autorka zaserwowała nam dość ciekawe spojrzenie na człowieka i relacje międzyludzkie, na karykaturalność tamtych lat i na tzw. ogarnianie rzeczywistości”.

 

O Autorce:

Urodzona w 1967 w Poznaniu. Zodiakalny Strzelec, co wiele tłumaczy. Z wykształcenia matematyk, magister UAM. Zadebiutowała romansem „Nieznajomi z parku” (wydanym w 1994 pod pseudonimem Joan Bowen). Zbiór „Państwo Tamickie” ukazywał się we fragmentach w Expressie Poznański. Od 2001 roku zajmuje się pisaniem dla prasy kobiecej. Ma ambicje tworzyć dobrą fantasy oraz bawić, wzruszać i poruszać w obyczaju.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Państwo Tamickie
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: