Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00350 004347 18676088 na godz. na dobę w sumie
Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania - ebook/epub
Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Finansowe „Linia” Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-300-037-0 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> ekonomia, biznes, finanse >> biznes, firma, inwestycje >> psychologia w biznesie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Wnikliwe, pełne humoru „medytacje” na temat szaleństwa współczesnego życia korporacyjnego. Absolutny must read dla każdego menedżera, bez względu na wiek, wykształcenie i branżę, którą reprezentuje.

Czy nie masz wrażenia, że twoja firma bardziej przypomina dom dla obłąkanych niż miejsce pracy? Czy nie kręcisz głową z niedowierzaniem, gdy ślęczysz po godzinach nad bezsensownymi projektami? Czy niechęć do podejmowania ryzyka jest tak wszechobecna, że mierność staje się nakazem chwili? Jeśli te sytuacje wydają ci się znajome, może to oznaczać, że twoja firma już wyruszyła w „podróż do Abilene”.
Kiedy w artykule z 1974 r. Jerry Harvey użył po raz pierwszy określenia „paradoks Abilene”, firmy w całej Ameryce doświadczyły prawdziwego trzęsienia ziemi. Na przykładzie pewnej sytuacji rodzinnej zauważył, że wydarzenia, które nas spotykają, często zaczynają żyć własnym życiem. Harvey zwrócił również uwagę na to, że podobny proces występuje w wielu organizacjach działających na bardziej sformalizowanych zasadach, takich jak korporacje, związki religijne, organizacje społeczne czy instytucje administracji publicznej. Określenie „paradoks Abilene” ujawniło słabość wielu środowisk biurowych na całym świecie.
Ta książka to kolejna terapia szokowa, jaką Jerry Harvey zaaplikował biznesowemu światu. Jest to cykl wnikliwych, pełnych humoru „medytacji” na temat szaleństwa współczesnego życia organizacyjnego. Na przykładach historii i zdarzeń, z jakimi zetknęliśmy się chyba wszyscy, „Paradoks Abilene” przekonuje, że organizacje nieustannie skazują się na porażki, rozbudzając wśród swoich członków poczucie wyobcowania, nieufności, wszechobecnych konfabulacji i strachu przed podejmowaniem jakiegokolwiek ryzyka.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Paradoks Abilene i inne medytacje na temat zarządzania
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: