Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00203 004056 18678481 na godz. na dobę w sumie
Pelé - ebook/epub
Pelé - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Burda Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788377788325 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> sport
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Co czuł, kiedy zdobywał Mistrzostwa Świata? Czym jest dla niego piłka nożna? Legenda futbolu dzieli się z nami swoimi wspomnieniami, ale i refleksjami na temat najpopularniejszego sportu świata!

Zanim pojawili się Messi, Ronaldo czy Beckham, był Edson Arantes do Nascimento – znany po prostu jako Pelé. Szybko uznano go za skarb narodowy Brazylii, a jego osiągnięcia na boisku można określić tylko jednym słowem: magia. Trudno inaczej opisać bezprecedensowe trzy tytuły mistrza świata i rekord świata w liczbie strzelonych bramek – 1283 w ciągu dwudziestoletniej kariery piłkarza.

„Serce podpowiada, że piłka nożna była dla mnie dobra, że była dobra dla świata. To dzięki niej jako ubogi chłopak znalazłem cel w życiu i miałem okazję poznać cuda całego świata. To dzięki niej nawiązałem przyjaźnie na całe życie i mam dziś wspólnie z moją rodziną cudowne wspomnienia. Przez całe życie obserwowałem, jak piłka nożna zbliża ludzi, łączy ich w społeczności i zwiększa ich wrażliwość na otaczający świat. Wielokrotnie widziałem, jak polepszała życie milionów ludzi – nie tylko piłkarzy. Właśnie dlatego moim zdaniem piłka nożna zmienia świat”.

Pelé

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Pelé
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: