Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00410 007623 20638442 na godz. na dobę w sumie
Pierwsza z miliarda - ebook/epub
Pierwsza z miliarda - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Bukowy Las Język publikacji: polski
ISBN: 9788364481802 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia azjatyckiej mistrzyni w tenisie ziemnym, która weszła przebojem do czołowej dziesiątki rankingu WTA. Inspirująca opowieść o życiu sportowej supergwiazdy pochodzącej z Chin.

Niezapomniana tenisowa gwiazda Li Na w wieku 29 lat wygrała turniej French Open i tym samym w 2011 roku została pierwszą zawodniczką z Azji, która może poszczycić się tytułem wielkoszlemowym w grze pojedynczej. Jednak zanim sympatyczna Chinka weszła przebojem do czołowej dziesiątki rankingu WTA, odnosząc zwycięstwa na kortach trawiastych, ceglanych i betonowych, zanim zaczęła otrzymywać premie liczone w milionach, nic nie wskazywało, że osiągnie tak oszałamiający sukces. Wychowywała się w ramach skostniałego państwowego systemu wspierania sportu, mieszkając w internacie i trenując sześć dni w tygodniu. W 2008 roku Li Na zrezygnowała z patronatu chińskiego państwa i w ramach eksperymentalnego programu przeszła na zawodowstwo. Przez wiele lat nie potrafiła jednak w siebie uwierzyć, walczyła z kontuzjami kolana i własną psychiką. A kiedy osiągnęła najwyższe tenisowe zaszczyty, stanęło przed nią kolejne wyzwanie: musiała grać z brzemieniem oczekiwań miliarda rodaków.
Autobiografia wybitnej chińskiej tenisistki. Inspirująca, rzetelna, bardzo ciekawa i nierzadko zabawna opowieść o nadzwyczajnym życiu sportowej supergwiazdy pochodzącej z Chin. Wspaniałe podsumowanie kariery bodaj najskromniejszej i najpracowitszej tenisowej mistrzyni.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Pierwsza z miliarda
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: