Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00399 007410 15923373 na godz. na dobę w sumie
Pierwsze stulecie Polski - ebook/epub
Pierwsze stulecie Polski - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Bellona Język publikacji: polski
ISBN: 9788311125803 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> historia, militaria, wojskowość >> średniowiecze
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Mroczne tajemnice dworu pierwszych Piastów. Historia Polski przedstawiająca znanych władców w sposób daleki od podręcznikowego – ludzki i zarazem obiektywny.

Pierwsze stulecie polskiej państwowości pełne jest zagadek i przemilczeń. Kryje w sobie mroczne tajemnice książęcego lub królewskiego dworu, w tym także niewyjaśnione jeszcze do dzisiaj dramatyczne wydarzenia lub motywy postępowania władców. W naszych dziejach, tak jak w historii wszystkich narodów, były nie tylko okresy świetności, ale także czasy mroczne, pełne okrutnych zbrodni, królobójstw, morderstw rodzinnych, zdrad najbliższych, gwałtów i intryg. Nie wszystko zostało w pełni przedstawione w podręcznikach.
Świecznikowe, by nie powiedzieć koturnowe, postacie naszej historii, w świetle udostępnianych coraz szerzej dokumentów, prezentują się często zupełnie inaczej niż dotychczas. Stają się ludźmi, z wszystkimi ich przywarami i ułomnościami. Jednocześnie coraz bliżej jesteśmy obiektywnej historii naszego kraju, chociaż czasem ten obiektywizm jest dla nas bardzo trudny do przyjęcia. Nie sposób jednak, w imię prawdy, z takich alternatywnych źródeł nie korzystać. Nawet wtedy gdy burzą nasze dotychczasowe oceny i przekonania. Po to właśnie powstała ta książka. Nie jest ona kolejnym podręcznikiem do nauczania historii Polski ani kolejną próbą napisania tej historii od nowa. Jest adresowana do Czytelników interesujących się historią Polski przedstawioną w szerokim spektrum.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Pierwsze stulecie Polski
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: