Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00619 009474 20249771 na godz. na dobę w sumie
Plantacja Somerset - ebook/epub
Plantacja Somerset - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-999-337-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia o rodzinnej tragedii, miłości i stracie, ale też o obsesji i cenie, jaką ludzie gotowi są zapłacić, by spełnić swoje marzenia. Barwna, pełna zaskakujących wydarzeń, chwytająca za serce.

Jest rok 1835. Syn plantatora z Karoliny Południowej, młody Silas Toliver marzy o tym, by wraz z najlepszym przyjacielem i ukochaną Lettie wyruszyć do Teksasu. Kiedy umiera ojciec Silasa, ten zostaje zupełnie bez środków do życia. Właściciel sąsiedniej farmy, Carson Wyndham, proponuje młodzieńcowi sfinansowanie przeprowadzki i założenia plantacji w Teksasie w zamian za poślubienie jego córki, Jessiki. Rodzina chce pozbyć się Jessiki, która reprezentuje skrajnie abolicjonistyczną postawę.
Silas przyjmuje ofertę, zapoczątkowując w ten sposób zagmatwaną historię miłosną i wyzwalając klątwę, która towarzyszyć będzie rodzinie Tolivierów przez wiele pokoleń…
Zagmatwane losy rodów ukazane są na tle ważnych wydarzeń z historii Stanów Zjednoczonych takich jak wojna secesyjna czy okres odbudowy państwa zwany rekonstrukcją.

„«Plantacja Somerset» ukazuje bogatą historię Ameryki. Miłośnicy autorki, jak i nowi czytelnicy, będą chłonąć losy rodzinnej sagi. Meacham posiada niebywały dar opowiadania” – „Publishers Weekly”

„Meacham pisze bardzo sprawnie, a jej powieść ma w sobie wszystko, co mieć powinna: historię, elementy westernu, silny ładunek emocji, złamane serca i zawiedzione przyjaźnie” – „Kirkus Reviews”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Plantacja Somerset
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: