Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00298 004784 20006565 na godz. na dobę w sumie
Pod gołym niebem - ebook/epub
Pod gołym niebem - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380311473 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Debiut, który łączący w sobie bogactwo języka Miguela Delibesa i siłę Cormaca McCarthy’ego. Powieść głęboka i subtelna, o dorastaniu. Odniosła wielki sukces jeszcze przed ukazaniem się w Hiszpanii.

Chłopiec, który uciekł z domu, skulony w swojej kryjówce słucha nawoływań poszukujących go mężczyzn. Gdy głosy się oddalają, zostaje sam na sam z ogromną, nieurodzajną równiną, którą musi przebyć, jeśli chce zostawić za sobą to, co kazało mu uciec. W pewnym momencie napotka na swojej drodze starego pasterza kóz i od tej chwili wszystko zmieni się dla nich obu.
„Pod gołym niebem” opowiada o ucieczce małego chłopca przez kraj, który pustoszą susza i przemoc. Z tego hermetycznego, pozbawionego nazw i historii świata moralność wyparowała tak samo jak woda. Chłopiec, nie całkiem jeszcze zepsuty przez otoczenie, będzie miał okazję podjąć niełatwą naukę myślenia, chyba że – przeciwnie – wybierze przemoc, którą wyssał z mlekiem matki.
Jesús Carrasco tworzy opowieść surową, choć niepozbawioną głębokiego liryzmu. „Pod gołym niebem” to utkana z niewielu słów historia, w której bezlitosna przyroda stanowi o przebiegu zdarzeń, a ludzka godność z niezwykłą siłą wzbiera w szczelinach wyschniętej ziemi.

„Piękny debiut: głęboka, subtelna, uniwersalna powieść o dorastaniu dotykająca tego, co najważniejsze, z oszczędną narracją i wyjątkowym bohaterem” – Mariagrazia Mazzitelli, wydawnictwo Salani (Włochy)

„Jesús Carrasco to jeden z najbardziej oryginalnych i poruszających autorów, z jakimi się w ostatnich latach zetknąłem. Książka niesamowicie mocna, naprawdę pasjonująca. Niezwykły talent pisarski” – Michal Shavit, wydawnictwo Harvill Secker (Wielka Brytania)

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Pod gołym niebem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: