Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00206 003849 18784898 na godz. na dobę w sumie
Podstawy projektowania i budowy elektroenergetycznych linii kablowych SN - ebook/pdf
Podstawy projektowania i budowy elektroenergetycznych linii kablowych SN - ebook/pdf
Autor: , , Liczba stron:
Wydawca: Grupa Medium Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-191-328-4 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> energetyka i górnictwo
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka systematyzuje najważniejsze zagadnienia związane z projektowaniem i budową kablowych linii elektroenergetycznych SN.

Problemy eksploatacyjne w odniesieniu do napowietrznych linii elektroenergetycznych SN, z jakimi borykają się zakłady energetyczne w miastach, powodują konieczność budowy linii kablowych. Linie napowietrzne zajmują znaczną powierzchnię terenu i powodują ograniczenia w zabudowie oraz niekorzystnie wpływają na architekturę krajobrazu. W wielu polskich miastach przebudowuje się istniejące linie napowietrzne, zastępując je liniami kablowymi. Powszechna dostępność prefabrykowanych stacji transformatorowych SN/nn umożliwia łatwe wkomponowanie budynku stacji w architekturę projektowanego osiedla. Brak słupów linii napowietrznej również wpływa na estetykę oraz bezpieczeństwo osób postronnych (przechodniów).
Zasady budowy linii kablowych zostały opisane w normie N SEP-E-004 Elektroenergetyczne i sygnalizacyjne linie kablowe. Projektowanie i budowa. Norma ta podaje jednak ogólne wymagania, nie precyzując sposobu prowadzenia niezbędnych obliczeń. Projektanci zajmujący się na co dzień sieciami niskich napięć napotykają spore trudności podczas opracowywania projektu kablowej linii SN – także ze względu na rozproszenie wiedzy.
Książka odpowiada na zapotrzebowanie projektantów i gromadzi najważniejsze zagadnienia związane z projektowaniem i budową kablowych linii elektroenergetycznych SN.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Podstawy projektowania i budowy elektroenergetycznych linii kablowych SN
Autor:
, ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: