Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00135 007789 10468827 na godz. na dobę w sumie
Pokoje do wynajęcia - ebook/epub R
Pokoje do wynajęcia - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Rebis Język publikacji: polski
ISBN: 9788378180586 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału. Lektura obowiązkowa dla miłośników Donny Leon i Andrei Camilleriego.

Inne oblicze Włoch. Inne oblicze kryminału.

Zbliża się Boże Narodzenie. W kamienicy w centrum Parmy ginie stara kobieta. Jej serce pocięto nożem na drobne kawałki. Dochodzenie prowadzi komisarz Soneri, mruk i indywidualista z trudem mieszczący się w ramach policyjnych schematów. Szukając mordercy, będzie zmuszony wrócić do bolesnej osobistej przeszłości. Okaże się przy tym, że nikogo - nawet swych najbliższych - nie znał tak dobrze, jak mu się wydawało.

Polityka, korupcja, zadawnione urazy, surowa mentalność apenińskich górali, nielegalne aborcje. Korowód tajemniczych, niekiedy groteskowych postaci, demony przeszłości przyczajone w bramach i zaułkach starego miasta. I gęsta mgła, jaka każdej zimy spowija Parmę. Oto Italia, jakiej nie znamy.

Kryminały, w których rozczytują się Włosi.

Lektura obowiązkowa dla miłośników Donny Leon i Andrei Camilleriego.

Valerio Varesi (1959), wychował się w Parmie, słynącej z szynki i serów, przybranej ojczyźnie Paganiniego i Verdiego. Zawodowy dziennikarz, obecnie pracuje w bolońskim oddziale 'La Repubblica'. Wyróżniany włoskimi i międzynarodowymi nagrodami literackimi, laureat 5. Śródziemnomorskiego Festiwalu Powieści Kryminalnej i Sensacyjnej (2011), którego jury składa się z profesjonalistów: prokuratorów, adwokatów i policjantów. Ze względu na prosty i surowy styl przez rodzimą krytykę został okrzyknięty włoskim Simenonem. Kilka jego powieści przeniesiono na ekran telewizyjny. Autor tłumaczony z sukcesem na angielski, niemiecki, hiszpański i turecki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

clevera.blox.pl Pokoje do wynajęcia – Valerio Varesi

Darmowy fragment publikacji:



Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Pokoje do wynajęcia
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: