Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01300 020244 16468689 na godz. na dobę w sumie
Poprawiny. Akt 1 - ebook/pdf
Poprawiny. Akt 1 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-354-9 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja >> dramaty
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Dramat, w którym autor rozlicza się z Polską postsolidarnościową, konfrontując ideały przyświecające narodowej rewolucji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku ze współczesnością.

Narodowy dramat muzyczny, tytułem nawiązujący do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Autor w utworze wierszowanym rozlicza się z Polską postsolidarnościową, konfrontując ideały przyświecające tej narodowej rewolucji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku ze współczesnością. Podobnie jak Wyspiański, pokazuje dewaluację ideałów. W sztuce tej dostaje się wszystkim: byłym przywódcom Solidarności, liderom prawicy, lewicy i centrum, Kościołowi, a nawet władzom Polski międzywojennej. Michna krytykuje także zmianę obyczajowości i brak ideałów w społeczeństwie, które zostały zastąpione chciwością i konsumeryzmem.
Dużo jest w „Poprawinach” goryczy, żalu i rozczarowania Polską postsolidarnościową, podobnie jak Kochanowski rozczarowany był Rzecząpospolitą rządzoną przez Zygmunta II Augusta. Utwór napisany jest chwilami dosadnym językiem, często z sarkastycznym humorem i na pewno z troską o nasz kraj.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Poprawiny. Akt 1
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: