Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00082 005746 20005682 na godz. na dobę w sumie
Poradnik zimowego grzybiarza - ebook/epub
Poradnik zimowego grzybiarza - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 139
Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63080-55-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poradnik, jakiego jeszcze nie było!

Jeśli lubisz zimowe wędrówki po lesie albo chciałbyś zadziwić swoich imieninowych lub świątecznych gości oryginalną potrawą, samodzielnie przyrządzoną ze świeżych, zimowych grzybów – to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!!!

Jest jeszcze jedno istotne pytanie: czy warto biegać zimą z laptopem po lesie, skoro można też sobie zamówić tradycyjną (czyli papierową) wersję tego poradnika? Odpowiem tu prosto i szczerze – nie warto! Z laptopem – nie! Ale… ale można przecież wgrać ten poradnik do znacznie wygodniejszego czytnika, tableta lub smartfona, albo po prostu – wydrukować na luźnych kartkach interesujące Cię zdjęcia oraz opisy i wraz z kanapką, schować je do kieszeni, a potem śmiało z nich skorzystać w terenie. Takim oto sposobem może się okazać, że wersja elektroniczna tegoż poradnika jest równie wygodna, jak papierowa, a przy tym jest ona o wiele łatwiejsza (szybsza) do zdobycia i znacznie tańsza.

 

Ryszard Makowski (ur. 3 grudnia 1948 w Ostródzie) – pedagog, wychowawca, propagator resocjalizacji poprzez turystykę kwalifikowaną i wychowania przez sztukę… ociec czworga dzieci i dziadek 11 wnuków. Dzieciństwo i młodość spędził w Łasi (pow. Maków Maz.), tam też uczęszczał do szkoły podstawowej. Następnie podjął naukę w Liceum Pedagogicznym w Różanie, a po obligatoryjnej reorganizacji tychże szkół przeniósł się do Liceum Pedagogicznego w Pułtusku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Rozpoczynał pracę jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Sielcu. Następnie przez dwa lata pracował w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Bydgoszczy, a także w Domu Dziecka w Ostrołęce oraz w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Jako wieloletni wychowawca i dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Laskowcu, a także działacz PTTK - promował resocjalizację poprzez turystykę kwalifikowaną (z survivalem włącznie), którą nazywa twardą szkołą charakteru. Zorganizował kilkaset regionalnych i ogólnopolskich rajdów, spływów, wycieczek i szkoleń z zakresu turystyki kwalifikowanej. Ponadto propagował formę wychowania i resocjalizacji poprzez sztukę. Ucieleśnieniem tego pomysłu stała się organizacja okręgowych a potem ogólnopolskich „Przeglądów Dorobku Artystycznego Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich” w Wojewódzkim Domu Kultury w Ostrołęce. Po zakończeniu pracy w zakładzie jako praktyk rozpoczął działalność akademicką (Kolegium Nauczycielskie w Międzylesie), a od 2002 r – prowadzi zajęcia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Niektóre publikacje:
Spostrzeżenia dotyczące obozu studentów WSPS w Zakładzie Poprawczym w Laskowcu (Szkoła Specjalna nr 2/1983),Turystyczna szkoła charakterów („Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze”, nr 2/2005), Przepraszam Cię mamo („Charaktery”, nr 7/2005), Po co chodzić po górach („Wychowawca”, nr 6/2006), Krótki film o zabijaniu – opowieść o Waldku („Emocje”, nr 2/2011), Przepraszam, czy tu biją? Ależ tak! („Emocje”, nr 4/2011), Zimą na grzyby – poradnik (ebook) – wydanie I, wydawnictwo EscapeMagazine.pl, 2007, Za murami poprawczaka (książka), wydawnictwo Łośgraf, 2009, Wiersze dla żony (tomik) – wydanie prywatne 2008, Z rodzinnego gniazda (książka) – wydanie prywatne 2011, Poetycki Almanach Kurpiowszczyzny (praca zbiorowa) – T.P.O, 2009.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Poradnik zimowego grzybiarza
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: