Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00083 005746 20005682 na godz. na dobę w sumie
Powództwa o ukształtowanie stosunku prawnego - ebook/pdf
Powództwa o ukształtowanie stosunku prawnego - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 241
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-7500-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Książka ta jest pierwszą na rynku wydawniczym publikacją omawiającą istotną jurydycznie i ważną dla praktyki wymiaru sprawiedliwości problematykę sądowej ochrony praw za pomocą powództw kształtujących. Opracowanie zawiera poza uwagami prawnoporównawczymi liczne odwołania do prawa i orzecznictwa państw o wysokiej kulturze prawnej - jednak tylko w takim zakresie, który może okazać się przydatny w praktyce opartej na prawie polskim. Wiodącą tezą monografii, dotyczącej koncepcji powództw o ukształtowanie jest to, że jego kanwą jest stosunek prawa materialnego do procesowego, który w tego rodzaju powództwach jest szczególnie widoczny. Jest próbą wskazania na samodzielność tej formy, przeznaczonej dla bezpośredniej ochrony określonego stanu faktycznego przez prawne jego usankcjonowanie i tym samym zmianę dotychczasowego stanu prawnego (treści stosunku prawnego).

Monografia prezentuje wiele istotnych aspektów dotyczących modelu powództw o ukształtowanie, a w szczególności dotyczących:

Adresatami publikacji są przede wszystkim prawnicy poszukujący wnikliwego ujęcia tego tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny) i praktykę (bogaty wybór orzecznictwa). Może stanowić cenną pomoc dla tych czytelników, którzy zainteresowani są teoretyczną i praktyczną problematyką prawa procesowego cywilnego, tym bardziej, że opracowanie uwzględnia sędziowskie doświadczenie Autora.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Powództwa o ukształtowanie stosunku prawnego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: