Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00077 007298 19978868 na godz. na dobę w sumie
Prawo i wykluczenie. Studium empiryczne - ebook/pdf
Prawo i wykluczenie. Studium empiryczne - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 375
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-1211-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Książka dokumentuje szeroko zakrojone przedmiotowo i metodologicznie badania nad (…) wykluczeniem prawnym. >>Prawo<< jest tutaj rozumiane w sposób przyjęty w socjologii prawa; nie tylko jako zbiór formalnie obowiązujących aktów prawnych, ale również jako sposób funkcjonowania instytucji stanowiących i stosujących zawarte w tych aktach normy oraz społeczne następstwa takiej aktywności. (…)

Dla czytelnika nieśledzącego badań nad społecznym oddziaływaniem prawa może być zadziwiające, o ile nie szokujące, to, że prawo stereotypowo uważane za gwaranta podmiotowości społecznej obywateli, zwłaszcza w demokratycznych systemach politycznych, okazuje się być w praktyce czynnikiem ingerującym limitacyjnie w tę podmiotowość, zdawałoby się, zasadniczo nienaruszalną. W dodatku odbywa się to w kontekście powszechnego, globalnego, medialnie propagowanego etosu niezbywalnych praw człowieka i obywatela. A taką właśnie tezę przedstawione badania czynią przekonywująco uzasadnioną. (…)

Z punktu widzenia potrzeb prowadzenia racjonalnej, proobywatelskiej polityki prawa, uważam publikację tej książki za bezwzględnie konieczną. Dla sposobu wykonywania praktyki prawniczej może to być bez wątpienia publikacja użyteczna. Dla społecznej wiedzy o procesach wpływających bezpośrednio na sytuację podmiotową obywateli, będzie ona ważnym i wiarygodnym źródłem informacji.”

Prof. dr hab. Krzysztof Pałecki Uniwersytet Jagielloński

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Prawo i wykluczenie. Studium empiryczne
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: