Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00239 007795 19971397 na godz. na dobę w sumie
Prawo w filmie - ebook/pdf
Prawo w filmie - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 255
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-2551-239-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Autorzy opublikowanych w książce „Prawo wfilmie' 21 artykułów mieli podobne ambicje jak przeciętny amerykańskifilmowiec. Z jednej strony opowiedzieć ciekawą historię i nie nudzić, z drugiejprzekazać pewną dawkę informacji i refleksji. Mamy nadzieję, że czytelnik dowiesię czegoś nowego tak o filmie, jak i o prawie. Ponieważ w kinie polskimtematyka prawna pojawia się rzadko, większość tekstów choć nie wszystkie odwołuje się do kinematografii amerykańskiej, albowiem nigdzie indziej naświecie prawnicy i tematyka prawna nie są tak często przedstawiani w filmach, aświatowa dominacja kina amerykańskiego sprawia, że także w Polsce wielu ludziswoje wyobrażenie o prawie buduje w oparciu o wiedzę czerpaną z tych filmów,nie uświadamiając sobie nawet różnic między polskim a anglosaskim systememprawnym.

Większość prezentowanych artykułów ukazała się po razpierwszy w latach 19992008 na łamach „Edukacji Prawniczej'. Na potrzebyniniejszej publikacji zostały one poszerzone i zaktualizowane, a takżeprzygotowano dwa zupełnie nowe teksty.

W książce omówione zostały m.in. takie filmy, jak: „Dwunastugniewnych ludzi', „Zabić drozda', „Adwokat diabła', „Werdykt', „ErinBrockovich', „Ludzie honoru', „Lot nad kukułczym gniazdem', „Ojciec chrzestny',„Wall Street', „Bezmiar sprawiedliwości' i wiele innych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Prawo w filmie
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: