Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00716 016579 17037774 na godz. na dobę w sumie
Przemoc fizyczna wobec dzieci. Perspektywa prawna - ebook/pdf
Przemoc fizyczna wobec dzieci. Perspektywa prawna - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 152
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8158-978-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Przemoc fizyczna wobec dzieci jest jedną z najbardziej drastycznych patologii społecznych. W przestrzeni naukowej zjawisko to jest przedmiotem badań interdyscyplinarnych, w naukach prawnych analizowane jest zazwyczaj z perspektywy karania sprawców przemocy i udzielania wsparcia jej ofiarom. Niniejsza monografia wychodzi poza ten schemat, wzbogacając dyskurs prawniczy o zagadnienia natury filozoficznej, psychologicznej i pedagogicznej.

Przemoc każdego rodzaju, w szczególności ta fizyczna zakorzeniła się w społeczeństwie, powodując spustoszenie w psychice oraz wywołując niejednokrotnie nieodwracalne zmiany w rozwoju emocjonalnym i fizycznym młodego człowieka. Przemoc wobec dzieci, czyli tzw. krzywdzenie dzieci wiąże się w szczególności ze stosowaniem wobec nich kar cielesnych, które mają negatywny wpływ na stan zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka.

Warunkiem realizacji i przestrzegania praw dziecka, zwłaszcza ochrony dzieci przed przemocą jest powszechna świadomość ich praw. Wobec tego jednym z podstawowych zadań niniejszej monografii jest popularyzacja i upowszechnianie negatywnych aspektów przemocy fizycznej wobec dzieci i przybliżenie rozwiązań prawnych, które w intencji prawodawcy mają chronić dzieci przed maltretowaniem.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Przemoc fizyczna wobec dzieci. Perspektywa prawna
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: