Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00087 007303 20995314 na godz. na dobę w sumie
Przemyśl - ebook/pdf
Przemyśl - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 104
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-959679-9-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dzisiejszy Przemyśl, leżący na krańcu naszego kraju, wydaje się trochę zapomniany i niedoceniany. A jest to jedno z najpiękniejszych średniej wielkości miast Polski. Należy do najstarszych i szczególnie ważnych grodów w historii naszego państwa. Miasto świątyń i klasztorów, przepięknie położone na wzgórzach nad Sanem, jest miejscem symbiozy wielu kultur i religii, dzięki czemu odróżnia się znacznie od podobnej wielkości ośrodków w naszym kraju. Przemyśl zasługuje na większe zainteresowanie odwiedzających ze względu na olbrzymi potencjał turystyczny.

Warto zwiedzić Przemyśl z e-przewodnikiem, w którym znajdują się nie tylko istotne informacje dotyczące tego miasta, jego historii i zabytków, ale też bogaty materiał fotograficzny. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego miejsca, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Dworzec PKP Dworzec (Przemyśl Główny) powstał w latach 1859–1860, zo- stał przebudowany w 1895 r. Był jednym z ważniejszych obiektów Kolei Galicyjskiej (trasa wybudowanej w latach 1856–1861 linii kolejowej prowadziła z Krakowa do Lwowa). Od 1872 r. Przemyśl miał połączenie ko- lejowe z Budapesztem. Zabytkowy, neobarokowy dworzec jest jednym z najważniej- szych w województwie podkarpackim, a jednocześnie jednym z najpiękniejszch w Polsce, gdyż nawiązuje do architektury pałacowej. Posiada efektowny wystrój elewacji zewnętrznej, a wewnątrz są wysokiej klasy sztukaterie i polichromie. Fot. Krzysztof Pol Stąd Szwejk odjechał pociągiem relacji Przemyśl-Chyrów, po tym jak trafił do austriackiej niewoli i był więziony w Twierdzy Przemyśl. W Przemyślu rozgrywa się akcja ostatniego tomu powieści Jaroslava Haška. Współcze- śnie bohater tego utworu Józef Szwejk wpisuje się w atrakcje miasta. Hala główna, elewacja południowa 94 Dworzec PKP Dworzec gościł m. in. cesarza Franciszka Józefa I, cara Rosji Mi- kołaja II, królów Rumunii – Ferdynanda I i Karola II. Zegar nad halą główną Okno hali głównej Peron przy hali głównej Fot. Krzysztof Pol 95 Dworzec PKP Autorami wystroju byli m.in. znani modernistyczni artyści Jan Talaga i Feliks Wygrzywalski. Hala główna, ściana północna Korytarz do restauracji Sufit hali głównej Okno hali głównej Fot. Krzysztof Pol 96 Dworzec PKP Polichromie w restauracji dworcowej wykonał przemyski ma- larz, grafik, projektant Marian Stroński (1892–1977). Detale hali głównej Fot. Krzysztof Pol 97 Dworzec PKP Fot. Krzysztof Pol Łącznik między halą główną a pawilonem wschodnim 98 Dworzec PKP Fot. Krzysztof Pol Zadaszenie peronu, dekoracyjne wsporniki 99
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Przemyśl
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: