Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00426 006518 18446086 na godz. na dobę w sumie
Relacyjne bazy danych dla praktyków - książka
Relacyjne bazy danych dla praktyków - książka
Autor: Liczba stron: 280
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-246-0101-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> bazy danych >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Wszystkie tajniki relacyjnego modelu danych

Relacyjne bazy danych spotykamy niemal w każdej aplikacji komputerowej, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wiemy, że w oparciu o nie buduje się aplikacje korporacyjne, witryny internetowe i inne rozbudowane systemy informatyczne. Jednak to nie wszystko -- bazy danych są wszędzie -- nawet cyfrowy aparat fotograficzny posiada bazę danych, którą wykorzystuje przy doborze parametrów ekspozycji. Wszystkie nowoczesne systemy zarządzania bazami opierają się na modelu relacyjnym, sformułowanym w 1969 roku przez E.F. Codda. Znajomość teorii relacji okazuje się przydatna nie tylko twórcom takich systemów. Programiści korzystający z baz danych i administratorzy takich baz również powinni posiadać taką wiedzę, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje im model relacyjny.

Książka 'Relacyjne bazy danych dla praktyków' to szczegółowe omówienie modelu relacyjnego przeznaczone dla użytkowników takich systemów. Nie opisuje konkretnych produktów -- przedstawia wszystkie tajniki teorii relacyjnej i wskazuje możliwości wykorzystania tej wiedzy w codziennych zadaniach. Autor książki Chris Date, znany autorytet z dziedziny baz danych, przedstawi Ci koncepcje relacyjne, teorię zbiorów, różnice pomiędzy modelem a implementacją, algebrę relacyjną oraz zagadnienia normalizacji danych.

Dzięki wiadomościom zawartym w tej książce sprawniej i efektywniej wykorzystasz możliwości współczesnych systemów zarządzania bazami danych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Relacyjne bazy danych dla praktyków
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: