Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00277 007520 18994176 na godz. na dobę w sumie
Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych - ebook/pdf
Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 30
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-3130-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biznes >> poradniki
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Niebagatelną część budżetów stanowią szczególnego rodzaju roboty budowlane, czyli remonty. Zazwyczaj polegają one na przywróceniu wartości użytkowej (funkcjonalności, sprawności technicznej) obiektom budowlanym. Z e-booka dowiesz się:
• jak przygotować się do procesu wyboru wykonawcy na prace remontowe,
• w jaki sposób oszacować koszty remontu,
• jak dobrać tryb zamówienia w zależności od typu prac oraz okoliczności,
• w jaki sposób wybrać formę rozliczania się z wykonawcą za prace wykonane, by gospodarnie zarządzać środkami publicznymi i nie narazić zamawiającego na niepotrzebne straty.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych BIBLIOTEKA ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH Strona | 1 Małgorzata Skóra Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych Strona | 2 Wstęp Nadeszła wiosna i w zamówieniach publicznych zaczyna się ruch. Zamawiający mają zaakceptowane plany finansowe i inwestycyjne i z nową energią przystępują do udzielania zamówień. Niebagatelną część budżetów stanowią szczególnego rodzaju roboty budowlane, czyli remonty. Zazwyczaj polegają one na przywróce- niu wartości użytkowej (funkcjonalności, sprawności technicznej) obiektom bu- dowlanym. W poniższym tekście przedstawiamy informacje:  jak przygotować się do procesu wyboru wykonawcy na prace remontowe,  w jaki sposób oszacować koszty remontu,  jak dobrać tryb zamówienia w zależności od typu prac oraz okoliczności,  w jaki sposób wybrać formę rozliczania się z wykonawcą za prace wykonane, by gospodarnie zarządzać środkami publicznymi i nie narazić zamawiającego na niepotrzebne straty. Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych Remont jako szczególny rodzaj robót budowlanych Strona | 3 Obiekt budowlany bez względu na to, czy jest nowy, stary czy zabytkowy, wy- maga odpowiedniego utrzymania. Opieka nad obiektem budowlanym polega w szczególności na bieżącym usuwaniu skutków fizycznego zużycia poprzez cy- kliczne i zapobiegawcze przeprowadzanie czynności konserwacyjnych i remon- towych. Celem właściwej gospodarki remontowej jest przedłużenie czasu użyt- kowania środków trwałych poprzez system planowo-zapobiegawczy i ma ona za zadanie nie dopuszczać do uszkodzenia obiektu. Dlatego też właściwa gospodarka remontowa obejmuje w szczególności:  przeglądy,  konserwacje,  naprawy lub prace remontowe. Remont a naprawa Należy odróżnić remont od naprawy (remont nieplanowy), która również polega na przywróceniu wartości użytkowej ale – obiektu uszkodzonego. W myśl art. 5 ust. 1 ustawy Prawo budowlane obiekt budowlany należy użytkować i utrzymy- wać w sposób zapewniający:  spełnienie wymagań podstawowych, dotyczących: bezpieczeństwa konstrukcji, bezpieczeństwa pożarowego, bezpieczeństwa
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Remonty – jak szybko i bezpiecznie zamówić wykonanie robót budowlanych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: