Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00248 001950 12928095 na godz. na dobę w sumie
Rozrabiaki z osiedla  - ebook/pdf
Rozrabiaki z osiedla - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 198
Wydawca: Goneta Język publikacji:
ISBN: 978-83-63783-88-4 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Książka przeznaczona jest nie tylko dla młodzieży.

Niby zwykły blok, gdzieś na jakimś normalnym osiedlu. Tu akurat w Szczecinie. Dzieci uczą się pilnie. Są szóstoklasistami. Mają przyjaciół i wrogów, nie lubią szkoły i obowiązków. Są szczerzy, potrafią wytknąć dorosłym ich błędy bezpośrednio, prosto w oczy. Kształtuje ich środowisko. Nie wszyscy rodzice w tym wieżowcu pracują. Kryzys daje się we znaki i przynosi bezrobocie stoczniowcowi, zgorzkniałemu zaistniałą sytuacją. Marynarz, zostawiający rodzinę na długie miesiące, zwłaszcza w wakacje, gdy wraca do kraju, głośno wyraża opinię na temat sytuacji politycznej w kraju, ucząc jednocześnie dzieci prawidłowej postawy obywatelskiej. Pociechy socjalizują się, są mądre i walczą o miejsce w społeczeństwie szkolnym podobnie jak ich rodzice w świecie dorosłych. One też za chwilę w tę dorosłość wkroczą. Wizja bezrobocia skłania, dobrze zapowiadającego się studenta, do rezygnacji ze studiów, ku rozpaczy jego rodziców.

Epilog jest uniwersalną wizją naszego świata, kiedy to Polacy domagający się pracy i chleba, nie widząc już żadnego dla siebie ratunku, oczekują spełnienia postulatów od kosmitów. Wszyscy czekają na ich zapowiedziany przylot nad Jeziorem Głębokim i liczą na to, że spełnią ich żądania, by mieć lepsze życie.

Wszyscy chcielibyśmy takich kosmitów zobaczyć, którzy daliby nam nadzieję na poprawę bytu. Cóż, skoro nie wiadomo, kto tak naprawdę tym kosmitą był.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Rozrabiaki z osiedla
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: