Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00294 004727 20006740 na godz. na dobę w sumie
Serce z betonu - ebook/pdf
Serce z betonu - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 29
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-272-4082-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-9%), audiobook).

Tomik wierszy 'Serce z betonu' należy do serii 'Technomoralitet futurystyczny', na który składają się piosenki, wiersze, i teksty prozą... kabaretu internetowego 'Magister Bieda'. Filozofująca wesołość kabaretu próbuje nawet i trudne sprawy wziąć na dystans i porachować kości niejasności, w poszukiwaniu wizji przyszłości i odpoczynku od strumieni multiprzekazu do łatwego zapominania. Autorowi trudno oceniać wartość artystyczną swego wystąpienia, ale zapewnia, że stara się wyszczerzyć do czytelnika i podzielić się z nim swoimi pytaniami i refleksjami ponad komercyjnie i niezależnie od prądów multikultury. Comporecordeyros jest od dawna oczarowany wartością prostych sformułowań, które często potrafią ogarnąć głębiej i wyraźniej rzeczywistność, niż zawiłe wywody. Z zachwytem zetknął się z gwarą góralską i sabałowymi bajaniami. I chociaż nie próbuje naśladować orłów, to jednak wpływ na swą twórczość żywiołowości ludowej zauważa i chętnie miesza go z nutą poezji indiańskiej, którą też kiedyś trwale się zachwycił. Reszta to jednak jego rzeczywistość i jego wizje.
Życząc czytelnikowi wyskoczenia na chwilę z neurastenicznego tempa epoki i zerknięcia na odrobinę swych autorskich prześwitów, zaprasza do lektury. Obowiązuje nastrój pół żartem, pół serio.
Fragment jednego z wierszyków:
'My, wiatr, chmura, łąka, pole i las
życzymy wam ciekawego widzenia.'

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Serce z betonu Comporecordeyros © Copyright by Comporecordeyros Projekt okładki Comporecordeyros ISBN 978-83-272-4082-8 Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie i kopiowanie całości lub części publikacji zabronione bez pisemnej zgody autora. * Wolność musi być * Wolność musi być. Inaczej żaden koń was nie pociągnie. Żadna ochota nie poruszy waszych rąk. Pojąć to trzeba mimo wszystko. Mimo idiotyzmu klątw, mimo inteligentnych glątw, mimo obcych projektów mątw. Pomimo kpiny z oczywistości, oczywistość należy do serca wziąć. 1 * Ja, ekspres do kawy * Krzyż na małych nóżkach goni skonfundowane: trójkąt, kwadrat, koło i pentagram. Goni z otwartymi na oścież ramionami. A oni uciekają z psim podkuleniem ogona, jak jakieś figury obnażone aż do swej niedoskonałości. Ja, ekspres do kawy widziałem to kątem oka. I uciekłem... Jak karaluch pod telewizor. 2 * Brzęczenie muchy * Definicja logiki jest radykalnie paradoksalnie mniej określona, niż pojęcie dobrej woli. Dlatego każde zwycięstwo rozumu na przestrzeni dziejów, wiąże się z cenzurą prawdy. Żywa prawda wyłazi mimo tych zwycięstw rozumu... Jakby nie rozumiała zwycięstwa rozumu. Jakby go nie zauważała. Ot, brzęczenie muchy. 3 * Serce z betonu * Serce z betonu, przymijania nie czuje. przyszłości nie vidzi. Łzy nie utoczy na widok ławki zbutwiałej niemiłosiernie. Na której siedziało z piękną dziewczyną, lekceważąc sobie jej tęsknoty skarbiec otwarty szerzej niż oczy. Bo jeszcze pełno było przed nim nocy. Bo to, bo tamto... Ławka wtedy była całkiem nowa. Serce z betonu wybudował sobie los w świecie przeciw proroczym. Teraz twarz innej dziewczyny przegląda się w telefonie. Chyba w nim zapisane ma wszystkie marzenia. Serce z betonu jej nie zaczepia. Wokół reklam kolory, a w nim sepia. 4 Jej twarz w świetle telefonu wysyła bezgłośną wiadomość. Nie rozgrywa życia w miejscu z którego zaczyna się teraz. Jest porwana gdzieś tam. Serce z betonu nie jękło na nieobecność, kontrolowaną przez nieanioły. Sercu z betonu w uszach brzęczą pszczoły bezmiodne. Takie pszczoły są teraz modne. 5
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Serce z betonu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: