Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00333 005655 15384356 na godz. na dobę w sumie
Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana - ebook/epub R
Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 413
Wydawca: WAB Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7747-470-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna >> komiks i humor
Porównaj ceny (książka, ebook (-33%), audiobook).

 

Podejrzenia czytelników, którzy latami wysyłali listy na londyński adres Sherlocka Holmesa - Baker Street 221B - wreszcie się potwierdziły. Słynny detektyw istniał naprawdę!

I w końcu doczekał się prawdziwej biografii.

Książka Nicka Rennisona, zapalonego holmesologa, pełna jest szczegółów dotyczących rodziny, pochodzenia, wykształcenia i działań pozazawodowych tej niezwykłej postaci. Puszczając do czytelnika oko, biografista opisuje dom rodzinny Holmesa, zagubiony pośród ponurych wrzosowisk północnego Yorkshire, wyjaśnia, co łączyło detektywa z piękną Irene Adler, zdradza, ile jest prawdy w pogłoskach o jego homoseksualizmie, i rozstrzyga, czy był on uzależniony od opium. Wszystko to podszyte jest humorem i opisane na tle panoramy wiktoriańskiej Anglii - jej mody, polityki, nauki, burzliwego okresu w historii, kulturze i obyczajowości.

Miarą sukcesu Arthura Conan Doyle'a jest to, jak jego historyjki pisane do gazety osiągnęły z czasem miano świetnej literatury. Miarą sukcesu Rennisona jest fakt, że tchnął on w tę literaturę tyle życia, abyśmy uwierzyli, iż Sherlock Holmes istniał naprawdę.

Świetna intelektualna rozrywka nie tylko dla fanów detektywa wszech czasów!

 

Najsłynniejszy prywatny detektyw w historii, tajemniczy Sherlock Holmes, zmarł w 1929 roku, lecz jego legenda żyje i ma się dobrze. Nick Rennison, od chłopięcych lat zafascynowany bohaterem sir Arthura Conan Doyle'a, stworzył zachwycającą fikcję: biografię Holmesa opatrzoną przypisami, bibliografią oraz indeksem. Czytelnik ma nieodparte wrażenie, że obcuje z dokumentem.

„The Los Angeles Times'

 

Czytelnik ku własnej uciesze nieustannie gubi się w domysłach, co wyszło spod pióra Arthura Conan Doyle'a, a co naprawdę zdarzyło się w Londynie pod koniec XIX wieku. Fantastyczna zabawa.

„Independent'

 

To sprytny pomysł w zręcznym wykonaniu.

„The Independent'

 

Rennison opisuje najciekawsze zbrodnie, skandale i niepokoje lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych XIX wieku - irlandzkie nacjonalistyczne zamachy bombowe, morderstwa Kuby Rozpruwacza, demonstracje robotników na Trafalgar Square, zakończone Krwawą Niedzielą, oraz wiele innych. To historia widziana okiem policjanta, a na dodatek opisana w niezwykły sposób.

„The Times'

 

Wspaniała intelektualna przygoda.

„Daily Telegraph'

 

Rennison nie jest może pierwszym autorem, który traktuje Holmes'a jako postać realną, ale miał genialny pomysł, żeby napisać jego biografię i to na tle tej barwnej epoki.

„New York Times'

 

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

literaturomania.blogspot.com Literaturomania: "Sherlock Holmes" - biografia nieautoryzowana

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: