Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00169 003360 18640984 na godz. na dobę w sumie
Single Page Web Applications. Programowanie aplikacji internetowych z JavaScript - ebook/pdf
Single Page Web Applications. Programowanie aplikacji internetowych z JavaScript - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 456
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-283-0524-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> webmasterstwo >> javascript - programowanie
Porównaj ceny (książka, ebook (-40%), audiobook).
Gdy uruchamiasz aplikację na swoim komputerze, tak naprawdę nie wiesz, czy jest to tradycyjna aplikacja działająca na Twoim sprzęcie czy też może aplikacja internetowa. Nie widać przejść między stronami, a atrakcyjny interfejs użytkownika pozwala Ci błyskawicznie wykonać konieczne zadania. Być może za wyświetlanie interfejsu odpowiedzialna jest wyłącznie przeglądarka, która z serwerem komunikuje się tylko w celu wymiany danych. Tak właśnie działają jednostronicowe aplikacje internetowe (ang. Single Page Applications).

Jeżeli masz pomysł na taką aplikację, a nie wiesz, od czego zacząć, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej zbudujesz swoją pierwszą jednostronicową aplikację internetową oraz poznasz możliwości współczesnego języka JavaScript. W kolejnych rozdziałach będziesz budować aplikację, jednocześnie zdobywając wiedzę na temat wzorca MVC, modelu danych, modułów oraz interfejsu. Kiedy już opanujesz tworzenie klienta, przyjdzie czas na implementację serwera. Jest on odpowiedzialny za przetwarzanie danych otrzymywanych z przeglądarki. W trakcie lektury poznasz możliwości Node.js oraz skonfigurujesz bazę danych. Na sam koniec przygotujesz Twoją aplikację do pracy w środowisku produkcyjnym.

Dzięki tej książce: Zbuduj swoją pierwszą jednostronicową aplikację internetową!
Michael Mikowski — ma ponad 13-letnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych. Budował systemy obsługujące setki milionów żądań każdego dnia. Wspiera liczne projekty open source, głównie TaffyDB. Jest autorem wielu wtyczek dla jQuery i prelegentem na licznych konferencjach.


Josh Powell — jego doświadczenia z siecią Internet sięgają czasów przeglądarki IE6. Pracuje jako projektant i architekt, ma ponad 13-letnie doświadczenie w branży. Jest prelegentem i autorem artykułów dotyczących współczesnej sieci WWW, a także pasjonatem SPA (ang. Single Page Applications).
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Single Page Web Applications. Programowanie aplikacji internetowych z JavaScript
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: