Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00435 006610 18447179 na godz. na dobę w sumie
Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym - ebook/epub
Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 432
Wydawca: Prohibita Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-65546-61-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> literatura faktu
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).

Książka Roberta Kościelnego znanego z łamów choćby 'Warszawskiej Gazety' dobitnie ukazuje, że poza wszystkimi mniej lub bardziej ważnymi kwestiami społeczno-politycznymi, trwa systematyczna, skoordynowana, zaplanowana i nieustająca wojna wypowiedziana cywilizacji łacińskiej. Wojna, która toczy się na naszych oczach.

Jak sprawić, aby nóż, narzędzie zbrodni, nie zdradził swym przyszłym ofiarom celu do osiągnięcia którego zostanie użyty? Należy umieścić go między łyżką a widelcem, wówczas jako element zestawu sztućców doskonale ukryje, że w rzeczywistości stanowi telum occidendi. I o nim właśnie, czyli o starym i skompromitowanym na wieczne czasy marksizmie,  oraz o mechanizmach ukrywania go w platerowym kostiumie zakłamanych, choć pięknie brzmiących idei oraz haseł trucizn, jest ta książka

Robert Kościelny (ur. 1962) - historyk i publicysta. Autor książek, m.in. Rzeczpospolita oskarżanych narodów, Szczecin 2003, Przedmurze chrześcijaństwa, Kraków 2013, Wiosna wolnych Polaków. Wersja szczecińska, Warszawa 2017. Publikacje o charakterze naukowym m.in. w 'Kwartalniku Historycznym', 'Przeglądzie Humanistycznym', 'Naszej Przeszłości'. Jako komentator polityczno-społeczny współpracuje z 'Warszawską Gazetą', natomiast artykuły popularnonaukowe  zamieszcza w  'Wiedzy i Życiu', 'Świecie Wiedzy' oraz magazynie 'Focus Historia'. Mieszka w Szczecinie.

Kilka lat po rewolucji bolszewickiej w Rosji, 21 marca 1925 r., Gilbert Keith Chesterton, słynny brytyjski pisarz, eseista, oraz wyborny polemista zmagający się z gnostycyzmem i komunizmem, zanotował, że nowe systemy komunistyczne 'nie buntują się  przeciwko nienormalnej tyranii; buntują się przeciwko temu, co uważają za normalną tyranię - tyranię normalności'. 'Nie buntują się przeciwko królowi' - pisał - 'Buntują się przeciwko obywatelowi'.

Słowa amerykańskiego magazynu 'Spectator', opisującego współczesną Amerykę trawioną nowotworem poprawności politycznej, doskonale oddają obraz tych, którzy zbuntowali się przeciwko 'tyranii normalności'. (...)

Również Józef Mackiewicz był przekonany o tym, że marksizm ma niezwykłe zdolności do przepoczwarzania się i mutacji, nie tracąc nic ze swej istoty. A istotę tej ideologii  oddał w słowach zawartych w powieści Kontra: 'Katastrofa to nie śmierć połowy ludzkości w wojnie atomowej. Katastrofa to życie całej ludzkości pod panowaniem ustroju komunistycznego'.

Fragment książki

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Śmierć Prometeusza, albo lewą marsz! O marksizmie kulturowym
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: