Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00836 010838 20283715 na godz. na dobę w sumie
Śnieg przykryje śnieg - ebook/epub 3R
Śnieg przykryje śnieg - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Smak Słowa Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-484-608-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> thriller, horror >> thriller psychologiczny
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Historia tajemnicy, miłości i relacji między braćmi, którzy oddalili się od siebie. Męski thriller, którego motywem przewodnim są żal po stracie najbliższych, tęsknota za uczuciem, potrzeba bliskości.

37-letni Dan wraca do rodzinnej wioski na pogrzeb brata. Właśnie odsiedział dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie nowego miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach.
Dana dręczy pytanie, czy miał wpływ na samobójstwo brata, ale nie potrafi znaleźć na nie odpowiedzi. Podczas ostatniego widzenia nic nie wskazywało na to, żeby brat cierpiał na depresję. Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z Jakobem wyjątkowo silna więź emocjonalna – tym silniejsza, że wiele lat temu w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, ale w jego życie wkracza Mona Steinmyra.
Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, dla którego Dan przestaje spieszyć się z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.
Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w nim wzruszającego wątku miłosnego.

„Gdy myślę o książkach Henriksena, natychmiast nasuwają mi się skojarzenia z wielkimi amerykańskimi pisarzami, takimi jak Faulkner, McCarthy czy Richard Ford (…) Jego postacie zmagają się z poważnymi trudnościami, a mimo to wciąż tli się w nich nadzieja. Po prostu dobrze czuję się w świecie Leviego Henriksena (…). Może dlatego, że są to książki z duszą?” – Christer Mjåset, autor powieści „Lekarz, który wiedział za dużo” i „Białe kruki”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

wswiecieslow.blogspot.com W świecie słów - horror, kryminał, thriller: Śnieg przykryje śnieg, Levi Henriksen
korcimnieczytanie.blogspot.com Korci mnie czytanie...: Levi Henriksen "Śnieg przykryje śnieg"
soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Levi Henriksen "Śnieg przykryje śnieg" Zagubieni w śniegu, zagubieni w życiu

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Śnieg przykryje śnieg
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: