Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01105 013455 16010612 na godz. na dobę w sumie
Statystyka w administracji  - ebook/pdf
Statystyka w administracji - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 209
Wydawca: LexisNexis Polska Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-264-8034-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> administracyjne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Andrzej Malinowski jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Zakładu Logiki i Informatyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu teorii prawa, logiki, statystyki, informatyki prawniczej i teorii podejmowania decyzji. Autor wielu książek i artykułów z zakresu wymienionych dziedzin, w tym czterech monografii, autor lub współautor i redaktor naukowy czterech podręczników i jednego słownika encyklopedycznego.

Podręcznik Statystyka w administracji odpowiada standardom kształcenia na kierunku administracja w zakresie statystyki. Omawia organizację i funkcjonowanie polskiej statystyki publicznej (oficjalnej) i jej powiązania ze statystyką międzynarodową. Zawiera syntetyczny wykład statystyki opisowej: przedstawia metody gromadzenia danych, budowę tablic i wykresów, sposoby obliczania poszczególnych miar dotyczących zarówno zjawisk ujętych statycznie, jak i ich rozwoju w czasie. Prezentuje podstawowe definicje, pojęcia i wskaźniki przydatne w pracy administratywisty, uczy umiejętności analizowania wyników badania. Umożliwia dogłębne zrozumienie celu i zakresu stosowania statystyki.

W tekscie publikacji wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, a także piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Statystyka w administracji
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: