Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00372 008327 18420774 na godz. na dobę w sumie
Strażnik bezpieczeństwa danych - książka
Strażnik bezpieczeństwa danych - książka
Autor: , Liczba stron: 608
Wydawca: Helion Język publikacji: polski
ISBN: 83-7361-513-X Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> komputery i informatyka >> hacking >> bezpieczeństwo systemów
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poznaj swojego napastnika

Nietrudno znaleźć książkę o bezpieczeństwie komputerów -- wielu użytkowników i administratorów czuje się przytłoczonych liczbą tego rodzaju publikacji. Jednak z każdym nowym programem wykorzystującym słabości systemów komputerowych wzrasta stopień wyrafinowania ataków na nie.

Każdy administrator musi być świadomy różnego rodzaju zagrożeń związanych z jego komputerem, jak np. istnienie trojanów -- niewinnie wyglądających programów szpiegowskich wysyłających informacje o poczynaniach użytkownika, wykorzystanie reinżynierii oprogramowania czy ataków z użyciem SQL.

'Strażnik bezpieczeństwa danych' mówi o tym, co najgorszego może spotkać użytkownika komputera. Jej autorzy wyznają zasadę, że aby skutecznie się bronić, należy jak najlepiej zrozumieć napastnika. Obejmuje ona szeroki zakres tematów, począwszy od reinżynierii oprogramowania, poprzez ataki na systemy operacyjne, a skończywszy na socjotechnice -- wszystko po to, aby poznać wroga i przygotować się do walki.
'Strażnik bezpieczeństwa danych' jest najbardziej wyczerpującą i najbardziej aktualną książką opisującą sztukę wirtualnych wojen -- ataków wymierzonych w systemy komputerowe oraz obrony przed nimi.

Jeżeli znajdujesz się na linii frontu, broniąc swoich sieci przed atakami,
na pewno będziesz potrzebował tej książki.

O autorach:
Cyrus Peikari jest autorem kilku książek poświęconych bezpieczeństwu systemów komputerowych i często bierze czynny udział w konferencjach dotyczących tego zagadnienia. [więcej...\

Cyrus Peikari specjalizuje się w wykrywaniu włamań, zabezpieczaniu sieci i systemów oraz wykrywaniu ich słabych punktów. [więcej...\

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Strażnik bezpieczeństwa danych
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: