Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00365 006733 20585744 na godz. na dobę w sumie
Twarze depresji - ebook/epub
Twarze depresji - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380311886 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> publicystyka >> wywiad
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka, która przełamuje tabu milczenia. Jej bohaterowie odnieśli podwójne zwycięstwo – pokonali lęk i opowiedzieli o zmaganiach z najtrudniejszym przeciwnikiem w swoim życiu.

Depresja nie jest wymysłem gwiazd z pierwszych stron gazet. To choroba, która może dotknąć każdego. Depresja stygmatyzuje, więc mało kto przyznaje się do niej otwarcie, choć cierpi na nią co dziesiąty Polak. Bohaterowie książki „Twarze depresji” przełamali lęk i opowiedzieli o nierównej walce z najtrudniejszym przeciwnikiem w swoim życiu. Rozmówcami Anny Morawskiej są m.in.: Andrzej Bober, Tomasz Jastrun, Kamil Sipowicz, a także ludzie, którzy nie są osobami publicznymi, a zdecydowali się opowiedzieć o swoim „czarnym psie”, jak nazwał depresję Winston Churchill.
Choroba towarzyszy im na każdym kroku, trzeba ją więc oswoić, czyli leczyć. Na pytanie: jak robić to skutecznie – odpowiadają psychiatrzy i psychoterapeuci. Ewa Jastrun, żona Tomasza, zdradza, jak sobie radzi, kiedy mąż mówi, że nie ma już siły żyć, nie ma siły walczyć z kolejnym epizodem depresyjnym. W takim momencie chory nie powinien być sam. „Weź się w garść” to najgorsze, co może usłyszeć. On już jest „w garści”... depresji. Jeśli zdecyduje się na leczenie, chciałby odebrać od otoczenia komunikat: „Nie oceniam. Akceptuję”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Twarze depresji
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: